ASV hokejistes ceturto reizi pēc kārtas triumfē pasaules čempionātā (+VIDEO)

08/04/2017 12:03

ASV hokejistes piektdien ceturto reizi pēc kārtas triumfēja pasaules čempionātā sievietēm augstākajā divīzijā.

Savās mājās notikušajā turnīrā amerikānietes finālspēlē sīvā cīņā pagarinājumā ar 3:2 (1:1, 0:0, 1:1, 1:0) uzvarēja principiālās pretinieces Kanādas izlases spēlētājas.

Uzvaras vārtus ASV izlasē cīņas 71.minūtē guva Hilarija Naita, kurai šajā mačā arī rezultatīva piespēle, bet pamatlaikā uzvarētājām abus vārtus guva Keisija Belami.

Kanādietes jau cīņas 61.sekundē atklāja rezultātu pēc Meganas Agostas metiena, bet piektajā minūtē Belami atjaunoja neizšķirtu. Laukuma saimnieces trešā perioda pirmajā minūtē izvirzījās vadībā ar 2:1, taču 50.minūtē kanādietes panāca izlīdzinājumu pēc Briannas Dženeres vairākumā gūtajiem vārtiem.

ASV hokejistes pasaules čempionātā triumfēja astoto reizi, taču pirmo reizi zelta medaļas tika izcīnītas savās mājās.

Zīmīgi, ka vēl neilgi pirms turnīra pastāvēja iespēja, ka vadošās ASV izlases hokejistes turnīru boikotēs, jo izlases spēlētājām bija konflikts ar ASV hokeja jumtorganizāciju “USA Hockey”. Hokejistes federācijai pieprasīja lielāku samaksu un atbalstu sieviešu hokejam. Viņām atbalstu izteica arī vīriešu izlase, kas draudēja nestartēt savā pasaules čempionātā, tomēr divas dienas pirms čempionāta sākuma vienošanš starp hokejistēm un “USA Hockey” tika panākta.

Tikmēr spēlē par bronzas medaļām Somijas izlase ar 8:0 (3:0, 5:0, 0:0) sagrāva Vācijas izlasi, kura šajā čempionātā sagādāja lielāko pārsteigumu, sasniedzot labāko četrinieku. Uzvarētājām Petra Nieminena guva divus vārtus.

Tikmēr piektā palika Krievija, sestā Zviedrija, septītā Šveice, bet pēdējo vietu ieņēma Čehija, kas līdz ar to izkrita uz pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupu.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju un labāko uzbrucēju tika atzīta ASV izlases hokejista Brianna Dekere, kura kļuva par trīskārtēju pasaules čempioni. Dekere ar komandas biedreni Kendelu Koniju kļuva arī par turnīra rezultatīvākajām spēlētājām, abām nopelnot pa 12 punktiem.

Jau vēstīts, ka Latvijas dāmu izlase sestdien Polijas pilsētā sāks pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas turnīru, tiekoties ar Itālijas, Ķīnas, Kazahstānas, Polijas un Slovākijas hokejistēm.

Grupas uzvarētājas iekļūs pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā.