ASV hokejisti bez liekām grūtībām sagādā Itālijai vēl vienu zaudējumu (+VIDEO)

10/05/2017 20:26

ASV hokeja izlase trešdien Parīzē un Ķelnē notiekošā pasaules čempionāta ietvaros ar 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) bez liekām grūtībām apspēlēja Itāliju.

Tikmēr B apakšgrupas mačā trešdien uzvaru izcīnīja arī Šveice, kas ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pieveica šajā turnīrā ļoti blāvi spēlējošo Baltkrieviju.

A grupas cīņā pret ASV itāļi pa pretinieku vārtiem meta tikai deviņas reizes. Līdz ar to Itālijas izlase piedzīvojusi zaudējumus visās četrās šogad pasaules čempionātā aizvadītajās spēlēs.

ASV komandai šajā mačā piederēja izteikts pārsvars, tomēr vairākas izdevības palika neizmantotas. Šīs spēles rezultātu sestajā minūtē atklāja Broks Nelsons, bet 26.minūtē viņš mazākumā panāca arī 2:0. Amerikāņi turpināja spēlēt pārliecinoši un nepilnas divas minūtes vēlāk Anderss Lī iemeta vēl vienu ripu itāļu vārtos.

Cīņas turpinājumā ASV hokejistiem tik naski ar vārtu gūšanu vairs nesekmējās, lai gan viņiem piederēja iniciatīva, kamēr itāļi ar kādu metienu atbildēja vien retu reizi.

ASV izlase savu nākamo maču aizvadīs tikai sestdien, kad tai pretī stāsies Latvija.

Vēlāk trešdien A apakšgrupas ietvaros mājiniece Vācija sacentīsies ar Slovākiju.

Pēc šī mača A apakšgrupas kopvērtējumā pirmo vietu ar maksimāli deviņiem punktiem trīs spēlēs ieņem Latvija, bet tikpat punkti četros mačos ir ASV, kamēr Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajai Krievijas valstsvienībai ir astoņi punkti. Ceturtā ar četriem punktiem ir Latvijas nākamā pretiniece Zviedrija, kam ar trim punktiem seko Vācija un Slovākija. Tikmēr Dānijai ir divi punkti, bet Itālijai – viens.

Tikmēr B apakšgrupas mačā Parīzē katrā no trešdaļām Šveice guva pa vārtiem, izceļoties Reto Šapi, Andrēasam Ambīlam un Koudijam Almonam.

Vēlāk šīs apakšgrupas ietvaros Somija spēkosies ar Slovēniju.

B apakšgrupas kopvērtējumā pasaules čempionei Kanādai ir deviņi punkti trīs mačos, bet tikpat četrās cīņās iekrājusi Šveice. Trešajā pozīcijā ar sešiem punktiem Norvēģija, bet pie pieciem tikušas Francija un Čehija. Savukārt sestajā vietā ar četriem punktiem ir Somija, kamēr tālāk ar vienu punktu seko Slovēnija, kamēr Baltkrievija visos četros mačos cietusi zaudējumus pamatlaikā un pie punktiem nav tikusi.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 16.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.