ASV izlases treneris par U20 PČ apmeklētību: Rodas sajūta, ka spēlējam “burbulī”

14/08/2022 11:28
Somijas un Čehijas izlašu spēle

ASV izlases galvenais treneris Neits Limans paudis viedokli par zemo apmeklētības līmeni Kanādā notiekošajā U20 pasaules čempionātā.

“Lai gan jau ilgu laiku nav nekādu koronavīrusa ierobežojumu, man ir radies iespaids, ka pašreizējais turnīrs norisinās burbulī,” viedokli medijam “Sportsnet” pauda ASV izlases treneris Neits Limans. “Šis turnīrs man ļoti atgādina 2021.gada čempionātu, kas notika šajā pašā arēnā ar tukšām tribīnēm. Tomēr mums ir vienalga. Mēs vienkārši spēlējam. Puiši grib spēlēt, cīnīties un viņiem deg acis.” 2021.gada junioru hokeja čempionāts arī notika Edmontonā. Toreiz koronavīrusa pandēmijas dēļ mači tika aizvadīti bez skatītājiem tā sauktajā “burbulī”, bet par turnīra uzvarētājiem kļuva ASV valstsvienība, kas finālā pārspēja Kanādu.

Interesanti, ka šogad pēc pirmajām divām sacensību dienām organizatori un Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) pirmo reizi vēsturē nesteidzīgi nepublicēja apmeklētības rādītājus. Informācija par čempionāta pirmo sešu spēļu apmeklētību protokolos tika aizpildīta tikai pēc vietējo mediju spiediena. Rezultātā izrādījās, ka spēli starp Čehijas un Slovākijas komandām apmeklēja tikai 430 skatītāji, bet Latvijas un Somijas dueli – 376 līdzjutēji. Tikmēr IIHF informācija liecina, ka svētdienas spēli starp ASV un Austrijas vienaudžiem (7:0) apmeklēja 702 skatītāji. Eksperti norāda, ka par iemeslu tik zemai apmeklētībai var kalpot neierastais norises laiks (parasti čempionāts notiek vēlā decembrī), augstās biļešu cenas un vājā turnīra popularizēšana medijos.

“Rogers Arena” Edmontonā, kurā norisinās šī gada meistarsacīkstes, maksimāli var ietilpināt sevī 18 500 līdzjutēju. Lai saprastu šī gada čempionāta apmeklētības rādītājus, nepieciešams salīdiznāt tos ar citu gadu turnīriem. Tā, piemēram, 2012.gadā Edmontonā un Kalgarī tika uzstādīts junioru čempionātu apmeklētības rekords, abām pilsētām kopumā tribīnēs sapulcinot 455 342 skatītājus.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rūdolfs Balcers
30/01/2023 21:30

Balceru neizvēlas cits NHL klubs, latvietis paliek “Lightning” sastāvā

Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers pirmdien netika izraudzīts no Nacionālās hokeja līgas (NHL) neaizsargāto spēlētāju saraksta, tādējādi paliekot Tampabejas “Lightning” komandas sistēmā. “Lightning” svētdien ievietoja Balceru neaizsargāto spēlētāju sarakstā, taču diennakts…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām