ASV jaunie hokejisti izrauj uzvaru pār Somiju, nodrošinot otro vietu

01/01/2018 02:25

Pasaules čempionātā hokejā junioru izlasēm mājiniece ASV pēdējā A apakšgrupas spēlē izlaida trīs vārtu pārsvaru, tomēr beigās ar rezultātu 5:4 izrāva uzvaru pār Somiju.

Šajā spēlē izšķīrās A grupas otrās un trešās vietas ieguvējas. Amerikāņi cīņu iesāka ja ne krietni labāk, tad vismaz veiksmīgāk, 27. minūtē jau atrodoties šķietami komfortablā vadībā ar +3 (3:0). Pa vārtiem guva Trents Frederiks, Džoijs Andersons, kā arī turnīra pagaidām labākais uzbrucējs (4+5) Keisijs Mitelštads.

Somi gan nepadevās, līdz 39. minūtei spējot divus vārtus atgūt (2:3). Otrajam periodam punktu gan pielika amerikāņi, Džoijam Andersonam panākot 4:2.

Noslēdzošajā periodā ASV izlasei piederēja jau nospiedošs teritoriāls pārsvars, tomēr mājiniekiem to neizdevās pārvērst rezultātā. Vēl vairāk – amerikāņi ielaida gan būdami vairākumā (4:3), gan komandām esot vienādos sastāvos (4:4).

Tomēr beigu beigās viss noslēdzās laimīgi priekš mājiniekiem, Ādamam Foksam nedaudz vairāk nekā pusotru minūti līdz spēles pamatlaika noslēgumam izraujot ASV izlasei gan uzvaru mačā (5:4), gan arī otro vietu A grupā.