ASV noslēdzošajā dienā izrauj uzvaru Tokijas OS medaļu kopvērtējumā

08/08/2021 14:34
Tokijas olimpisko spēļu medaļas

ASV svētdien izrāva uzvaru Tokijas olimpisko spēļu medaļu kopvērtējumā, pārspējot Ķīnu. Pirms pēdējās dienas līdere medaļu vērtējumā bija Ķīna, kas bija izcīnījusi 38 zelta medaļas, bet ASV bija par divām mazāk. Gandrīz vienlaicīgi zelta medaļas izcīnīja ASV sieviešu basketbola izlase un treka riteņbraucēja Dženifera Valente. Vēlāk volejbola turnīrā augstākā kaluma godalgu nopelnīja arī ASV volejbolistes, kuras nodrošināja savai valstij pirmo vietu medaļu ieskaitē.

ASV komanda Tokijas olimpiskās spēles noslēdza ar 39 zelta, 41 sudraba un 33 bronzas medaļām. 2022.gada Pekinas ziemas olimpisko spēļu saimniecei Ķīnai bija 38 zelta, 32 sudraba un 18 bronzas medaļas, kamēr šī gada Olimpiādes mājiniece Japāna neļāva konkurentiem aizvest 27 zelta, 14 sudraba un 17 bronzas medaļas.

Lielbritānijai bija neveiksmīgākās olimpiskās spēles kopš 2008.gada, taču tik un tā izdevās uzrādīt labāko rezultātu no Eiropas valstīm – 22 zelta, 21 sudraba un 22 bronzas medaļas. Pirmo piecinieku noslēdza Krievijas Olimpiskās komitejas delegācija ar 20 zelta, 28 sudraba un 23 bronzas medaļā.

Latvija ar vienu zelta un vienu bronzas medaļu ieņēma 59.-62.vietu, ko dalīja ar Igauniju, Fidži un Taizemi. Latvijai olimpisko zeltu izcīnīja 3×3 basketbolisti Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars, bet bronzu – svarcēlājs Artūrs Plēsnieks.

Lietuvai viena sudraba godalga deva dalītu 77.vietu. Zīmīgi, ka nelielā piecu sportistu delegācija no Sanmarīno savai valstij nodrošināja trīs godalgas – vienu sudraba un divas bronzas. Kopumā vismaz vienu medaļu šajās olimpiskajās spēlēs izcīnīja 93 izlases, kas ir jauns rekords. 2008.gadā Pekinā pie godalgām tika 87 valstis.