ASV olimpiskās izlases dalībnieki vēlas, lai 2020. gada OS tiktu pārceltas uz vēlāku laiku

22/03/2020 20:40

Gandrīz trīs ceturtdaļas no 300 ASV sportistiem, kuri piedalījās ASV Olimpiskās un paraolimpiskās komitejas (USOPC) rīkotajā aptaujā, vēlas 2020.gada Tokijas Olimpiādes pārcelšanu uz vēlāku laiku.

Jau iepriekš vēlmi pārcelt olimpiskās spēles pauda ASV peldēšanas un vieglatlētikas federācijas.

Kā ziņo “USA Today”, 70% no aptaujātiem sportistiem atbalstīja spēļu pārcelšanu, bet 23% savu atbalstu paustu atkarībā no sekām, kādas būtu šādam lēmumam. Savukārt, atbildot uz jautājumu, vai olimpiskajām spēlēm vajadzētu notikt tām paredzētajā laikā, 41% neatbalstīja šādu ideju, bet 34% pauda, ka jautājums ir pārāk sarežģīts un nepieciešama papildu informācija.

Gandrīz ceturtā daļa sportistu vēlas, lai lēmums tiktu pieņemts ne vēlāk par 15.aprīli, bet 18% vēlas, lai lēmumu pieņem nekavējoties.

ASV Tokijā plāno piedalīties ar vairāk nekā 600 sportistiem.

Vēl šonedēļ Japānas valdība pauda ciešu pārliecību, ka olimpiskās spēles tiks rīkotas tām paredzētajā laikā. Pēdējo dienu laikā vairākas ietekmīgas sporta organizācijas paudušas vēlmi pārcelt olimpiskās spēles uz 2021.gadu.

SOK pēdējā mēneša laikā vairākkārt atgādinājusi, ka Olimpiādes atcelšana vai pārcelšana šobrīd netiek izskatīta. Tāpat SOK iedrošina sportistus gatavoties olimpiskajām spēlēm ar maksimālu atdevi, taču daudzviet sporta infrastruktūra ir slēgta, kas liedz atlētiem trenēties vai arī viņiem nav līdzvērtīgu iespēju kā sāncenšiem, kuriem nav ierobežotu iespēju.

Šobrīd olimpiskajām spēlēm ir kvalificējušies 57% no sportistiem. Valstis var būt drošas par savām izcīnītajām kvotām, jo tās mainītas netiks. SOK gan pieļauj iespēju, ka, nenotiekot kvalifikācijas sacensībām, pārējās ceļazīmes var noteikt pēc federāciju rangiem vai pēc vietām jau aizvadītos kvalifikācijas turnīros.

Tokijas olimpiskajām spēlēm šogad jāpulcē aptuveni 11 000 dalībnieku. Olimpiādes sākums paredzēts 24.jūlijā, bet mēnesi vēlāk noritēs paraolimpiskās spēles.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Sanhosē Sharks
24/10/2021 12:27

Balcers un “Sharks” agrajā mačā pret “Bruins” centīsies turpināt uzvaru sēriju

Šovakar plkst. 20:00 pēc Latvijas laika Rūdolfa Balcera pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Sanhosē “Sharks” aizvadīs izbraukuma spēli pret Bostonas “Bruins”. Mača tiešraide pieejama “Viaplay” lietotnē. Vakar haizivis ar…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…