ASV pamostas pēc miegaina sākuma un pirmajā pārbaudes spēlē sagrauj Puertoriko

08/08/2023 08:32
Entonijs Edvardss

ASV basketbola izlase aizvadītajā naktī Lasvegasā pirmajā pārbaudes spēlē, gatavojoties Pasaules kausa finālturnīram, ar 117:74 sagrāva Puertoriko valstsvienību.

Pirms mača viena no lielākajām intrigām bija par ASV starta piecinieku. Komandas galvenais treneris Stīvs Kers nolēma uzticēties Džeilenam Bransonam, Entonijam Edvardsam, Mikalam Bridžesam, Brendonam Ingramam un Džeronam Džeksonam.

Spēles sākums amerikāņiem gan nepavedās pārliecinošs. Pirmajā puslaikā Puertoriko izrādīja pretestību, puslaika pārtraukumā mājiniekiem esot priekšā tikai ar +7 (50:43). Tomēr viss mainījās pēc pauzes – trešo ceturtdaļu ASV uzvarēja ar 16 punktu pārsvaru, kas ļāva iekrāt jau komfortablu +23 (84:61). Arī izšķirošajā ceturksnī amerikāņi turpināja iesākto, pretiniekiem neatstājot nekādu variantu un galu galā svinot pārliecinošu uzvaru.

ASV izlasē pa 15 punktiem guva Edvardss un Kems Džonsons, “double-double” ar 11 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām Džeilena Bransona rēķinā, bet 12 rezultatīvas piespēles atdeva Tairīss Haliburtons. Visi 11 spēlētāji, kas ASV komandā devās laukumā, izcēlās ar rezultativitāti. Spēlē nepiedalījās Džošs Hārts, kuram tika piešķirta atpūta. Tikmēr Puertoriko izlasē 17 punktus guva savulaik NBA spēlējušais Tremonts Voterss.

“Lielisks vakars. Domāju, ka puiši cenšas parādīt to, ko mēģinām veidot uzbrukumā un aizsardzībā,” pēc uzvaras teica ASV izlases galvenais treneris Stīvs Kers.

Nedēļas beigās ASV Malagā tiksies ar Spāniju un Slovēniju, bet nākamnedēļ Abū Dabī spēkosies ar Grieķiju un Vāciju. Ar Puertoriko tiksies arī Latvija, pārbaudes maču 20. augustā aizvadot Taivānā.

Pasaules kausa finālturnīrs, kurā pirmo reizi vēsturē spēlēs arī Latvijas valstsvienība, no 25.augusta līdz 10.septembrim notiks Indonēzijā, Japānā un Filipīnās.