ASV piezemē Krieviju un kļūst par grupas līderi

29/12/2019 22:35

ASV izlase izcīnīja otro uzvaru Čehijā notiekošajā pasaules čempionātā, pārspējot Krieviju ar 3:1.

Vakar Krievijas izlase parūpējās par sensāciju, pazemojot Kanādas juniorus ar 6:0. Šodien krieviem bija otrā spēle divu dienu laikā un komandai pietrūka spēka, lai līdzvērtīgi cīnītos pret amerikāņiem. Abām izlasēm bija daudz noraidījumu mača pirmajā pusē. Pirmā ripa ielidoja krievu vārtos otrā perioda beigās, kad precīzs bija Artūrs Kaļijevs.

Septiņas sekundes vēlāk ASV dubultoja pārsvaru pēc Nika Robertsona vārtu guvuma. Trešās trešdaļas sākumā savus otros vārtus mačā guva Kaļijevs, piespiežot Krievijas trenerus veikt vārtsargu maiņu. Drīz Aleksandrs Romanovs samazināja deficītu līdz 3:1, spēlei noslēdzoties ar šādu rezultātu.

Pēc trīs spēlēm ASV izlase ir B grupas līdere ar sešiem punktiem, savukārt Krievijai, Vācijai, Čehijai un Kanādai ir pa trīs punktiem.

Citā grupā Somijas izlase sagrāva Kazahstānu ar 7:1. Komandai no Āzijas tas bija trešais zaudējums un jau tagad ir skaidrs, ka kazahi cīnīsies par palikšanu elites divīzijā ar B grupas vājāko komandu.