ASV revanšējas Francijai par zaudējumu apakšgrupā un izcīna Tokijas OS zeltu

07/08/2021 07:34
ASV basketbola izlase

Sestdien Tokijas olimpiskā basketbola turnīra galvenā favorīte ASV, lielisku sniegumu demonstrējot valstvienības lielākajai zvaigznei Kevinam Durantam, finālā ar rezultātu 87:82 pārspēja Franciju.

Uzvarētājiem spīdošu sniegumu demonstrēja Kevins Durants, kura kontā 29 punkti, sešas atlēkušās bumbas un trīs piespēles. Amerikānis šonakt sasniedza jaunu ASV izlases rekordu, kļūstot par pirmo basketbolistu, kurš guvis vismaz simts punktus trīs dažādos olimpisko spēļu turnīros.

Otrs rezultatīvākais ASV basketbolists ar 19 punktiem un septiņām izcīnītām bumbām zem groziem bija Džeisons Teitums, bet 11 punktus pievienoja arī Drū Holidejs un Damians Lilards. Francijas izlases rindās, savukārt, ar 16 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās Rūdijs Gobērs, bet tik pat lielu punktu ražu savāca arī Evans Furnjē. 13 punkti arī Gueršona Jabuseles kontā, bet par punktu mazāk guva Nando de Kolo.

Spēles gaita

Lielu daļu pirmās ceturtdaļas priekšā bija francūži, tomēr ASV, galvenokārt pateicoties Kevina Durenta sniegumam, pārņēma vadības grožus un pirmās desmit minūtes uzvarēja ar 22:18. Otrajā ceturksnī amerikāņu pārsvars sasniedza 13 punktus, bet pēc pirmā puslaika komandas šķīra pieci punkti – 44:39 Grega Popoviča vadītās komandas labā.

Otrajā puslaikā ASV basketbolistu pārsvars bija svārstīgs no diviem līdz 11 punktiem, taču vadība ne reizi netika izlaista no rokām. Desmit sekundes pirms finālsvilpes Nando de Kolo divi soda metieni pietuvināja francūžus līdz trīs punktu atstatumam (82:85). Pāris sekundes vēlāk Francija pārkāpa noteikumus pret Durentu, kurš no soda metienu līnijas atjaunoja piecu punktu pārsvaru (87:82). Ar astoņām sekundēm nebija gana, lai Francija atspēlētos, uzvaru svinot ASV komandai.

Situācija turnīrā

ASV izlase līdz ar to atriebās Francijai par zaudējumu Tokijas olimpiskā basketbola grupu turnīra pirmajā mačā, kurā galvenā favorīte cieta negaidītu zaudējumu. ASV izlase A grupas ietvaros piekāpās Francijai ar rezultātu 76:83.

ASV basketbolisti uzvarējuši 16 no 19 olimpisko spēļu turnīriem, kuros piedalījušies. 1972.gadā amerikāņi samierinājās ar sudrabu, 1988. un 2004.gadā ar bronzu, bet 1980.gada olimpiskās spēles ASV boikotēja. Francija ir trīskārtēja vicečempione, sudrabu izcīnot arī 1948. un 2000.gadā. Visas trīs reizes finālos atzīts ASV izlases pārākums.

Plkst. 14:00 cīņu par bronzu aizvadīs Slovēnija un Austrālija. Ierasti bronzas spēles tiek aizvadītas pirms titulcīņas, bet šoreiz zelta mačs tika pielāgots televīzijas auditorijai ASV.

Olimpiskajā turnīrā piedalās 12 izlases, kas vispirms bija sadalītas trīs apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Ceturtdaļfinālā iekļuva katras grupas divas labākās komandas, kā arī divas no trim trešo vietu ieguvējām.