ASV soda vāciešus par nedisciplinētību un turpina uzvarēt

07/05/2018 19:35

Pasaules čempionātā hokejā bez zaudējumiem turpina startēt Amerikas Savienotās Valstis, kas šodien B apakšgrupas mačā ar rezultātu 3:0 pārspēja Vācijas izlasi, svinot trešo panākumu tikpat aizvadītajās cīņās.

Amerikāņi turnīru iesāka ar uzvaru pēcspēles metienos pār kaimiņiem kanādiešiem (5:4), kam sekoja droša uzvara pret turnīra saimnieci Dāniju (4:0). Tikmēr olimpiskā vicečempione Vācija joprojām cīnās bez uzvarām – līdz šim nopelnīti divi punkti par zaudējumiem pret dāņiem (2:3 pagarinājumā) un norvēģiem (4:5 pēcspēles metienos).

Pirmajā periodā neliels teritoriāls pārsvar piederēja nominālajiem favorītiem ASV hokejistiem, taču uzlauzt Niklasa Troitla cietoksni amerikāņiem vēl nebija lemts. Arī Vācija spēja izveidot vārtu gūšanas izdevības, turklāt trešdaļas izskaņā spēlēja skaitliskajā vairākumā, tomēr pēc nospēlētām 20 minūtēm uz tablo joprojām bija divas nulles.

ASV turpināja turēt iniciatīvu savās rokās arī otrajā trešdaļā un par savu aktivitāti tika atalgota ar vairākām iespējām spēlēt piecatā pret četriem un pat arī piecatā pret trim. Cīņas 31. minūtē beidzot bezspēcīgs bija arī Troitls – spēlējot lielajā vairākumā, ar ļoti precīzu metienu no asa leņķa izcēlās un rezultātu atklāja amerikāņu kapteinis Patriks Keins. Vācija drīz vien atkal nogrēkojās un palika mazākumā, ko drīz vien vēl vienā vārtu guvumā pārvērtā Dereks Raiens.

Arī noslēdzošajā periodā vācieši tā arī nespēja nopietni apdraudēt ASV komandas panākumu, Troitlam 51. minūtē kapitulējot arī trešo reizi, kas arī izrādījās pēdējie vārti šajā cīņā.