ASV tenisists Krievijā pārkāpj Covid-19 drošības protokolu un pamet valsti

Sems Kverijs
Sems Kverijs | Foto: "Tennis World USA"

ASV tenisistam Semam Kverijam Krievijā īsi pirms Sanktpēterburgas atklātā turnīra noteica inficēšanos ar Covid-19, taču tas neliedza sportistam pārkāpt drošības protokolu un pamest valsti, ceturtdien paziņoja sacensību rīkotāji.

Kverijs šonedēļ bija plānojis spēlēt Sanktpēterburgas ATP “World Tour 500” sērijas turnīrā, taču svētdien viņam un arī sievai noteica saslimšanu ar Covid-19. Četras dienas iepriekš, kad Kverijs ar ģimeni ieradās Krievijā, Covid-19 testi bijuši negatīvi.

Sportists pēc pozitīvām analīzēm izstājās no turnīra. Organizatori lūdza Kverijam ar ģimeni izolēties viesnīcā, bet pirmdienas rītā atkārtotas pārbaudes neizdevās veikt, jo tenisists neesot atvēris durvis. Viņš aizbildinājās, ka dēls ir iemidzis, taču jau pirms nākamajā dienā plānotajām pārbaudēm, sportists ar visu ģimeni viesnīcu bija pametis.

“Kamerās redzamais materiāls liecina, ka Kverijs 13.oktobrī ar ģimeni ceturksni pirms sešiem rītā, neinformējot viesnīcas personālu, atstāja viesnīcas telpas,” pausts Krievijas turnīra paziņojumā. “Kverijs ATP amatpersonu esot informējis, ka ar privāto lidmašīnu atstājis Krieviju.”

ATP apstiprināja, ka šobrīd izmeklē negadījumu konkrētajā turnīrā, bet nenorādīja tieši uz Kveriju.

“ATP ir informēta par nopietnu Covid-19 drošības protokola pārkāpumu Sanktpēterburgas turnīrā,” teikts ATP paziņojumā. “Spēlētājus regulāri brīdinām par pārkāpumu sekām. Ja tiek pārkāpti noteikumi, tiek apdraudēta konkrētā turnīra norise. Tāpat tas var atstāt jūtamas sekas arī uz visu atlikušo tūri.”

Ranga 49.vietas īpašnieks Kverijs pats vēl nav komentējis savu rīcību.

Jau ziņots, ka ATP ranga 165.rakete Ernests Gulbis, kurš kvalifikācijā bija izlikts ar piekto numuru, ar 6-4, 3-6, 6-7 (2:7) zaudēja mājiniekam Alenam Avidzbam (470.).

Turnīrs Krievijā noris no 12. līdz 18.oktobrim.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par