ASV U-20 hokeja izlase pēcspēles metienos uzvar Kanādu un triumfē pasaules čempionātā (+VIDEO)

06/01/2017 10:11

Toronto, 6.janv., LETA. ASV U-20 hokeja izlase ceturtdien triumfēja pasaules čempionātā, finālmačā ar rezultātu 5:4 (0:2, 2:0, 2:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā apspēlējot sacensību saimnieci Kanādu.

Aizvadītajā mačā kanādieši divreiz ieguva divu vārtu pārsvaru – jau desmitajā minūtē pārņēma vadību ar 2:0, tomēr otrajā trešdaļā amerikāņi panāca izlīdzinājumu, bet trešajā periodā pirmajās piecās minūtēs mājinieki atkal jau panāca 4:2. Tiesa, amerikāņi nepadevās, izlīdzinājumu panākot jau pēc trim minūtēm un divām sekundēm.

Turpinājumā vārti vairs netika gūti ne 13 atlikušajās pamatlaika minūtēs, ne arī 20 pagarinājuma minūtēs un uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles metienu sērijā. Tur šoreiz tika izpildītas piecas metienu sērijas un šajos desmit metienos vienīgo reizi precīzs bija amerikānis Trojs Terijs, nodrošinot savai komandai titulu. Zīmīgi, ka Terijs par varoni kļuva otro dienu pēc kārtas, jo pusfinālā pret Krieviju viņš pamanījās realizēt pat trīs “bullīšus”.

Pirms tam finālspēles pamatlaikā ASV izlasei divus vārtus iemeta Kīfers Belouss.

ASV U-20 izlase pasaules čempionātā uzvarējusi ceturto reizi vēsturē, sekojot triumfiem 2004., 2010. un 2013.gadā, bet nākamo pasaules čempionātu, kas sāksies jau šī gada beigās, tā uzņems savās mājās.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika nosaukts kanādiešu aizsargs Tomā Šabo, kurš finālspēlē uz ledus pavadīja 44 minūtes.

“Esmu lepns par to, ko paveicu šajā turnīrā,” teica Šabo. “Tomēr ir smagi zaudēt šādā mačā. Atdevu visus savus spēkus un darīju visu, lai palīdzētu komandai uzvarēt. Varu būt vērtīgākais spēlētājs, tomēr mana sirds ir salūzusi. Šobrīd ir ļoti grūti.”

Tikmēr par turnīra labāko vārtsargu nosauca zviedru Fēliksu Sandstremu, bet par labāko uzbrucēju kļuva krievs Kirils Kaprizovs.

Pie bronzas godalgām ceturtdien tika Krievijas izlase, kas ar 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 1:0) pagarinājumā apspēlēja Zviedriju. Mača gaitā diezgan izteikts pārsvars bija zviedriem, tomēr pagarinājumā jau pēc 33 sekundēm Krievijai uzvaru izrāva Deniss Gurjanovs.

Zīmīgi, ka Krievijas izlase šajā turnīrā pie medaļām tikusi jau septīto gadu pēc kārtas.

LETA jau vēstīja, ka ceturtdaļfinālā apstājās Dānija, Slovākija, Šveice un Čehija, bet sērijā par devīto vietu pagājušā gada čempione Somija ar 2-0 apspēlēja Latviju, kas pametīs augstāko divīziju.