ASV un Meksikas futbolisti uzvar savās grupās CONCACAF Zelta kausa izcīņā

19/07/2021 13:37
Kanāda pret ASV

ASV un Meksikas futbolisti svētdien uzvarēja savās grupās Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību reģiona futbola asociāciju konfederācijas (CONCACAF) Zelta kausa izcīņā un iekļūstot turnīra izslēgšanas kārtā. Šekels Mors Kanzassitijā guva vienus no ātrākajiem vārtiem valstsvienības vēsturē, izceļoties jau spēles pirmajā minūtē un ASV uzvarot B grupā ar 1:0 (1:0) panākumu pār Kanādu.

Mūrs savus pirmos vārtus izlasē guva tikai 20 sekundes pēc mača sākuma, un vārtsargs Mets Tērners atvairīja trīs bīstamus kanādiešu raidījumus otrajā puslaikā. Pēc Sebastiana Letgeta piespēles Mūrs no tuvas distances bumbu ieraidīja vārtu vidū. 2014.gada Pasaules kausa izcīņā Klints Dempsijs ASV komandā iesita vārtus 30 sekundes pēc mača sākuma.

ASV ar daudziem mazpieredzējušiem futbolistiem ierindā ceturtdaļfinālā spēlēs ar C grupas otrās vietas ieguvējiem, bet Kanādu, kurai uzvarai grupā pietika ar neizšķirtu rezultātu, gaida spēle pret C grupas uzvarētāju. Amerikāņiem otrajā puslaikā tā arī neizdevās kaut reizi apdraudēt kanādiešu vārtsarga Maksima Krepo sargātos vārtus. Kanādiešiem neizdevās uzvarēt ASV izbraukumā pirmo reizi kopš 1957.gada.

ASV trijās grupas spēlēs sakrāja deviņus, Kanāda sešus un Haiti trīs punktus, bet Martinika palika bez punktiem. Tikmēr A grupas divu spēcīgāko komandu cīņā Dalasā Luiss Rodrigess guva vārtus 26.minūtē, Meksikai ar 1:0 (1:0) pieveicot Salvadoru.

Rodrigess guva vārtus pēc Ektora Erreras piespēles, bumbai pēc spēcīga sitiena trāpot citu spēlētāju un ielidojot vārtos. Meksika sakrāja septiņus punktus, Salvadora – sešus, Trinidada un Tobago – divus un Gvatemala – vienu punktu. Šīs grupas divas labākās vienības ceturtdaļfinālā tiksies ar D grupas labākajām vienībām. Turnīrs beigsies 1.augustā.