ASV un OAR piedzīvo fiasko pret Slovēnijas un Slovākijas hokejistiem

14/02/2018 16:52

Phjončanas Ziemas Olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīrs iesācies ar sensacionālām Slovākijas un Slovēnijas izlašu uzvarām, kas ar 3:2 (slovēņi to izdarīja pagarinājumā) uzveica attiecīgi Olimpisko Atlētu no Krievijas (OAR) un ASV izlases.

Pirms tam netika prognozēts, ka šajās abās cīņās izvērtīsies ļoti saspringta spēle, tomēr slovāki un slovēņi hokeja cienītājiem sniedza neaizmirstamu saldo ēdienu.

Arī abu maču pirmās daļas nosacītajām pastarītēm bija neveiksmīgas. OAR pēc Vladislava Gavrikova precīzā metiena un Kirila Kaprizova izcili labotā ripas lidojuma virziena jau piekrajā minūtē bija ieguvusi divu vārtu pārsvaru. Tomēr jau pirmā perioda beigās Martins Bakošs un Peters Olveckis slovāku labā rezultātu izlīdzināja.

Otrais periods palika bez vārtu guvumiem, kamēr trešā pirmajā pusē krievi divreiz pēc kārtas nopelnīja noraidījumu par spēles laika vilcināšanu – otro no tiem ar šāvienu cauri OAR vārtsarga Vitālija Košečkina padusei pabeidza Peters Čerešņāks – 3:2 Slovākija!

Pēdējās desmit minūtēs arī OAR bija iespēja divreiz spēlēt vairākumā, tomēr bīstamākus momentus tā laikā izveidoja slovāki, Patrikam Lamperam teju divas reizes pēc kārtas mazākumā izraujoties vienam pret Košečkinu – vārtsargs gan šoreiz bija vietā, bet Slovākija uzvaru noturēja, kopš 2010. gada Vankūveras spēlēm izcīnot pirmo panākumu Olimpiskajā hokeja turnīrā.

Savukārt Slovēnija savu atspēlēšanos nokārtoja trešajā trešdaļā, 71 sekundi pirms pamatlaika beigām neizšķirtu 2:2 no vārtu priekšas panāca Jans Muršāks. Tas pats Muršāks līdzīgā stilā pagarinājuma 38. sekundē izrāva slovēņiem uzvaru ar 3:2.