Atcelta Krievijas Olimpiskās komitejas diskvalifikācija

28/02/2018 16:42
Krievijas un Olimpisko spēļu karogi, www.sportazinas.com

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) dažas dienas pēc Phjončhanas Ziemas olimpisko spēļu noslēguma ceturtdien atcēlusi Krievijai piešķirto dopinga diskvalifikāciju, trešdien kā pirmā paziņoja Krievijas puse, bet vēlāk apstiprināja arī SOK.

“Krievijas Olimpiskās komitejas pilnvaras ir pilnībā atjaunotas,” savas valsts žurnālistiem paziņoja Krievijas Olimpiskās komitejas prezidents Aleksandrs Žukovs, kurš pauda, ka SOK vēsts viņiem bijusi īsa, bet tajā pausts, ka tas noticis pēc negatīvu dopinga analīžu konstatēšanas.

Pati SOK šādu lēmumu apstiprināja nedaudz vēlāk.

“Saņemti pēdējo testu rezultāti Olimpisko sportistu no Krievijas delegācijai,” teikts SOK paziņojumā. “SOK var apstiprināt, ka visi atlikušie testi ir negatīvi, tāpēc, kā tika noteikts 25.februāra valdes lēmumā, Krievijas Olimpiskās komitejas diskvalifikācija tiek automātiski atcelta.”

Pēc ziņojuma, ka Krievijā notikusi sistemātiska manipulācija ar antidopinga noteikumiem un sistēmu, tostarp pozitīvu dopinga analīžu pazušanu 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs, pērn decembrī SOK piesprieda diskvalifikāciju Krievijas Olimpiskajai komitejai.

Šī iemesla dēļ Phjončhanā drīkstēja piedalīties vien īpaši pārbaudīti Krievijas sportisti, turklāt viņi startēja zem olimpiskā karoga, turklāt zem nosaukuma Olimpiskie sportisti no Krievijas. Kaut sākotnēji tika cerēts, ka jau noslēguma ceremonijā Krievijas sportistiem ļaus doties zem sava karoga, tomēr divas pozitīvās dopinga analīzes Phjončhanā šādu lēmumu apturēja, kaut Krievija SOK samaksāja 15 miljonu ASV dolāru (12 miljonu eiro) soda naudu.

Tomēr tagad dažas dienas vēlāk Krievijas diskvalifikācija ir atcelta.

Phjončhanā aizliegto vielu lietošanā tika pieķerti kērlingists Aleksandrs Krušeļņickis un bobslejiste Nadežda Sergejeva. Krušeļnickim ar sievu Aleksandru Brizgalovu tika atņemta jaukto pāru sacensībās izcīnītā bronza, kura vēlāk jau tika pasniegta Norvēģijas duetam, kamēr Sergejevas pilotētais dāmu divnieks ieņēma 12.vietu, arī šo rezultātu anulējot.

Tā kā SOK diskvalifikāciju neatcēla spēļu laikā, vēsturē paliks ieraksts, ka Phjončhanā ir startējuši vien Olimpiskie sportisti no Krievijas ar abreviatūru OAR, bet spēlēs nav piedalījusies Krievija.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jannis Adetokunbo
08/08/2022 10:27

Jannis Adetokunbo par Grieķijas izlasi: Mēs neesam gatavi medaļām vai tituliem

Grieķijas basketbola izlases galvenā zvaigzne Jannis Adetokunbo pēc viena no valstsvienības treniņiem sarunā ar žurnālistiem atzinis, ka, viņaprāt, Grieķijas spēlētāji šobrīd nav gatavi izcīnīt medaļas vai titulus. Grieķijas izlase šī…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām