Atcelts “Vuelta a Espana” starts, “Tour de France” varētu rīkot sacensības bez līdzjutējiem

"Tour de France" | Foto: AP Photo/Christophe Ena

Nīderlandē plānotais 2020.gada “” daudzdienu velobrauciena sākums ir atcelts koronavīrusa dēļ, trešdien paziņoja organizatori.

Velobrauciena pirmais posms Utrehtā un trīs nākamie posmi 2020.gadā bija paredzēti Nīderlandē, taču to atcelšana ir “Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) veiktās 2020.gada riteņbraukšanas sezonas kalendāra reorganizācijas rezultāts,” teikts paziņojumā, ņemot vērā, ka Nīderlandes valdība ir aizliegusi lielu sporta notikumu sarīkošanu līdz 1.septembrim.

Sākotnēji sacensībām bija jānotiek no 14.augusta līdz 6.septembrim. Kalendāra izmaiņu rezultātā tās pēc Francijas valdības veiktās masu pasākumu aizliegšanas līdz septembrim pārklājās ar pārcelto “”, kas tagad sāksies 29.augustā un norisināsies līdz 20.septembrim.

Jau ziņots, ka UCI izsūtīja komandām iespējamo velobraucienu kalendāru, kurā sacensības ieplānotas no augusta sākuma.

2020.gada kalendārā UCI cer iespiest “Tour de France”, “Vuelta a Espana”, “Giro d’Italia”, pasaules čempionātu un piecas vienas dienas klasiskās sacīkstes.

No 20. līdz 27.septembrim ieplānots pasaules čempionāts Šveicē, “Giro d’Italia” sākums plānots 3.oktobrī, bet “Vuelta a Espana” – 1.novembrī.

Tikmēr Francijas Sporta ministrija gaida, ka “Tour de France” organizatore ASO izteiks jaunus priekšlikumus par šī gada velobrauciena sarīkošanu pēc premjerministra Eduāra Filipa paziņojuma par masu pasākumu atcelšanu līdz septembrim.

“Tour de France” vadītājs Kristians Prudoms iepriekš bija izslēdzis slēgto durvju principu trīs nedēļu garajām sacensībām, kas jau ir atliktas uz vasaras beigām koronavīrusa uzliesmojuma dēļ.

Tādā gadījumā sacensību sākums 29.augustā Nicā nebūtu atļauts, jo valdība noteikusi, ka notikumi, kuros ir vairāk nekā 5000 cilvēku, nenotiks vismaz līdz 1.septembrim.

Filips savā otrdienas runā, informējot par valdības plāniem, tieši neminēja riteņbraukšanu, taču faktiski noslēdza 2019./2020.gada sezonu valstī futbolā un regbijā.

ASO jau ir pieredze ar slēgto durvju sacensībām martā notikušajā Parīzes – Nicas velobraucienā, aizvadot to bez līdzjutējiem starta un finiša zonās. Augustā tāpat varētu notikt “Criterium du Dauphine” sacensības, kas varētu tikt izmantotas kā pārbaude riteņbraukšanai bez skatītājiem.

Tomēr Francijas riteņbraucējiem ir arī labas ziņas, jo Filips paziņoja arī par to, ka individuālie treniņi brīvā dabā varētu tikt atļauti no 11.maija. Profesionāļi kā, piemēram, četrkārtējais tūres čempions Kriss Frūms iepriekš ir bijuši spiesti trenēties tikai telpās uz velo veltņiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par