“Atletico” pēc septiņu gadu pārtraukuma atgriežas Spānijas čempionu tronī

22/05/2021 21:28
Madrides

Galvenā trenera Diego Simeones vadītā Madrides “Atletico” sestdien viesos pirmā nonāca iedzinējos, taču spēja atspēlēties un beigās izraut uzvaru ar 2:1 pār “Valladolid” futbolistiem, 11.reizi kluba vēsturē izcīnot Spānijas čempionu titulu. Madrides klubs Spānijas futbola čempionātā triumfēja pirmo reizi kopš 2013./2014.gada sezonas.

“La liga” čempionāta zelts izšķīrās sezonas pēdējā mačā – pirms izšķirošajām 38.kārtas spēlēm “Atletico” un citu Spānijas galvaspilsētas klubu Madrides “Real” šķira vien divi punkti. “Athletico” uzvarai čempionātā bija nepieciešams pārspēt savus šī vakara pretiniekus vai arī cerēt uz “Real” klupienu pret “Villareal”.

Mača 18. minūtē negaidīti vadībā izvirzījās “Valladolid” futbolisti, kas pārsvaru saglabāja līdz pat mača 57.minūtei, kad izlīdzinājumu panāca Angels Korea. Turpinājumā spēles 67. minūtē izgājienā viens pret vienu ar vārtsargu Madrides klubu vadībā izvirzīja uzbrucējs Luiss Suaress. Urugvajas futbolistam tie kļuva par 11.uzvaras vārtiem šajā Spānijas čempionāta sezonā.

“Atletico” triumfs šajā “La Liga” sezonā nozīmē “Real” un “Barcelona” valdības beigas – abas spēcīgākās Spānijas komandas kausu virs galvas cēla pēdējo septiņu gadu laikā. “Real” čempionu titulu izcīnīja divas reizes, bet Katalonijas klubs pirmajā vietā finišēja četrās sezonās. Pagājušajā 2019./2020.gada sezonā “Atletico” ierindojās trešajā pozīcijā, bet par čempioni kļuva “Real”.

Trenerim Djego Simeonem, kurš pie komandas vadības stūres stājās 2011.gada decembrī, šis ir otrais “La Liga” tituls. Argentīnietis 2013./2014.gada sezonā jau vienreiz aizveda “Atletico” līdz čempionāta zeltam. Simeone savulaik 1996.gadā virs galvas cēla Spānijas čempionāta kausu arī kā “Atletico” spēlētājs.

Otro vietu šajā “La Liga” sezonā ieņēma Madrides “Real”, trešo “Barselona”, bet ​​ceturto “Sevilla”.