“Atletico” viesos svin graujošu uzvaru

18/06/2020 12:04

Madrides “Atletico” trešdien Pamlonā guva piecus vārtus pret “Osasuna” Spānijas futbola čempionāta spēlē un atkal iekļuva Čempionu līgas zonā “La Liga” turnīra tabulā.

Djego Simeones komanda šosezon nav bijusi izcila pretinieku vārtu iekarošanā šajā sezonā, taču “El Sadar” stadionā to nevarēja manīt.

“Atletico” viesos pārspēja “Osasuna” ar 5:0 (1:0).

Kaut arī Fēlikss izcēlās ar komandas abiem pirmajiem vērtiem, pēc uznākšanas laukumā mača 63.minūtē īpaši pamanāma bija Čempionu līgas zvaigzne Marko Ljorente.

Pirmā mača stunda pagāja Fēliksa zīmē, viņam laukumā pēc savainojums ārstēšanas atgriežoties ar diviem gūtiem vārtiem 27. un 56.minūtē.

69.minūtē portugālis tika nomainīts, un galvenā nemiera cēlāja lomu viesu rindās uzņēmās sešas minūtes iepriekš laukumā nākušais Ljorente, kurš līdz mača beigām ar pieciem pieskārieniem bumbai paspēja izcelties ar vienu “golu” un divām rezultatīvām piespēlē, piedalīdamies atlikušo triju vārtu gūšanā.

Vispirms viņš 79. minūtē tika garām trim “Osasuna” aizsardzības spēlētājiem un tad pārspēja Rubenu Martinesu.

Trīs minūtes vēlāk viņš piespēlēja Alvaro Moratam, kurš precīzi nospēlēja uz aizmugures robežas, gūdams spēles ceturtos vārtus.

Pēc tam Ljorente nepaskopojās un izvirzīja sitiena pozīcijā Janniku Karasko, kurš 88.minūtē pabeidza sagrāvi.

Ljorente vasarā pārnāca no Madrides “Real” kā pussargs ar piespēlētāja kvalitātēm, taču Simeone ir viņu pārvērtis par uzbrūkošu vērtību.

Ljorente divas reizes guva vārtus “Anfield” stadionā, kad “Atletico” pārspēja “Liverpool” vienību Čempionu līgā un, spēlējot kopā ar Moratu Djegu Kostas vietā, viņš teicami apliecināja sevi kā dzimis uzbrucējs.

“Mums bija vajadzīga uzvara, lai paceltos turnīra tabulā, un tas bija labi manai pārliecībai par savā spējām gūt vārtus,” teica Fēlikss pēc uzvaras. “Man bija savainojums, kas mani mocīja trīs mēnešus, un tas bija lieliski atgriezties laukumā un gūt divus vārtus.”

“Mums iet labi, un mēs gribam būt tajās Čempionu līgas vietās,” piebilda Fēlikss pēc vienības pacelšanās turnīra tabulā par divām vietām uz ceturto – pēdējo, kas klubam dod tiesības arī nākamsezon pārstāvēt Spāniju Čempionu līgā.

“Atletico” tagad par diviem punktiem pārspēj tuvākos konkurentus Sansevastjanas “Real Sociedad”, kam ir spēle mazāk.

Trešdien rezultatīvā spēlē neizšķirti beidzās “Eibar” un Bilbao “Athletic” basku derbijs – 2:2 (1:1).

Viesi astotajā minūtē izvirzījās vadībā pēc tam, kad Gonsalo Eskalante soda laukumā bija nospēlējis ar roku un to atzina arī VAR sistēma. Vārtus no 11 metru atzīmes guva Rauls Garsija, raidīdams to vārtu kreisajā apakšējā stūrī.

“Eibar” izlīdzināja rezultātu 19.minūtē, kad Garsija Kike noslēdza Pedro Leona piespēli šķērsām laukumam – 1:1.

Kikem tas maksāja asiņojošu degunu, bumbai skarot seju, taču bumba šķērsoja vārtu līniju no tuva attāluma.

50.minūtē tiesnesim apnika mājinieka Hosē Mendilibara izdarības, un viņš piešķīra sarkano kartīti par neatrašanos laukumā, atstājot mājiniekus mazākumā.

Tomēr 78.minūtē, kad arī otro 11 metru soda sitienu šajā mačā noteica VAR sistēma, Dani Garsiju atzīstot par vainīgu Eskalantes raušanā aiz krekla, Fabians Orelana izvirzījās vadībā ar 2:1.

Mājinieku pārsvars ilga trīs minūtes, pēc Dani Garsijas piespēles šķērsām laukumam vārtus ar pirmo pieskārienu gūstot trīs minūtes iepriekš laukumā nākušajam Asjēram Viljalibrem – 2-2.

Trešajā mačā Valjadolidas “Real” – Vigo “Celta” vārti netika gūti – 0:0.

Spānijas čempionāta vadībā ar 64 punktiem 29 spēlēs ir “Barcelona”, 59 punkti 28 mačos ir Madrides “Real” komandai, kam ar 51 punktu 29 dueļos seko “Sevilla”. Aiz pirmā trijnieka ar 49 punktiem ir Madrides “Atletico” vienība, kas par diviem punktiem apsteidz Sansevastjanas “Real Sociedad”, kam ir spēle rezervē, un “Getafe” vienību.