“Atletico” zaudē izredzes iekļūt Čempionu līgas “play-off”

27/10/2022 00:11

Madrides “Atletico” futbolisti trešdien UEFA Čempionu līgas piektās kārtas spēlē mājās spēlēja neizšķirti 2:2 (1:2) ar Leverkūzenes “Bayer” un atvadījās no izredzēm iekļūt izslēgšanas turnīrā.

Madridiešiem spēles beigās bija iespēja izraut uzvaru, taču Jannika Karrasko izpildīto 11 metru soda sitienu atvairīja Lukāšs Hrādeckis un turpinājumā Sauls Njigess trāpīja pa vārtu pārliktni. Šāds spēles iznākums “play-off” ceļazīmi ļāva nodrošināt “Porto”, kas kopā ar “Club Brugge” pārstāvēs B apakšgrupu izslēgšanas turnīrā.

Mača ievadā aktīvāki bija madridieši, taču vārtus pirmie guva pretinieki. Devītajā minūtē Antuāns Grīzmans tika atbruņots pie “Atletico” soda laukuma un pēc Adama Hložeka piespēles bumbu vārtos ieraidīja Musa Diabī. Nedaudz vēlāk viesi nospēlēja neveikli pie sava soda laukuma un labā sitiena pozīcijā nonāca Anhels Korrea, kura raidīto bumbu Lukāšs Hrādeckis atvairīja. Tomēr puslaika vidū, 22.minūtē, “Atletico” panāca 1:1 pēc tam, kad Grīzmans pāradresēja Korreas piespēlēto bumbu uz soda laukuma līniju, no kurienes precīzs bija Janniks Karrasko.

Pēc septiņām minūtē “Bayer” atgriezās priekšā. Šoreiz “Atletico” laukuma pusē bumba tika atņemta Korream un pēc Nadīma Amiri piespēles no apmēram 11 metriem nekļūdīgu sitienu izdarīja Kelams Hadsons-Odojs. Puslaika pēdējās minūtēs Hrādeckis liedza bumbai pēc rikošeta nonākt vārtos, bet otrā laukuma galā prasmīgi spēlēja arī mājinieku vārtu vīrs Jans Oblaks. Pārtraukumā komandas devās ar rezultātu 2:1 Šavi Alonso vadītās vienības labā.

Otrajā puslaikā pēc nospēlētām piecām minūtēm Rodrigo de Pauls no distances teicami iegrieza bumbu vārtos un panāca 2:2. “Atletico” uzbruka arvien vairāk un jaudīgāk, saimniekojot Leverkūzenes komandas laukuma pusē.  Turpretī viesi centās atbildēt ar pretuzbrukumiem un divos no tiem Oblaks apturēja Diabī un Paulinju centienus panākt 3:2 Vācijas komandas labā. Mača pēdējās sekundēs, kompensācijas laika sestajā minūtē, “Atletico” izpildīja stūra sitienu, un bumbai nonākot ārpus spēles, galvenais tiesnesis Klemāns Turpē nosvilpa dueļa finālsvilpi. Tomēr, iesaistot VAR, tika konstatēta spēle ar roku “Bayer” soda laukumā un uz viesu vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. “Pendeli” izpildīja Karrasko, kura sitienu Hrādeckis atvairīja, bet atsisto bumbu vārtos centās ieraidīt Sauls Njigess, kurš trāpīja pa pārliktni. Trešo reizi sistā bumba lidoja pāri vārtiem un rezultāts palika nemainīgs.

Otrā grupas spēlē “Porto” viesos ar rezultātu 4:0 (1:0) uzvarēja “Club Brugge”, kas jau bija nodrošinājusi vietu izslēgšanas turnīrā. Mača 33.minūtē 1:0 Portu vienības labā panāca Mehdi Teremi, kurš izmantoja izgājienu vienatnē pret vārtsargu pēc tam, kad mājinieki kļūdījās laukuma vidusdaļā. Pirmā puslaika ievadā “Porto” vārtsargs Djogu Košta atvairīja Hansa Vanakena izpildīto 11 metru soda sitienu, kuru tiesnesis lika atkārtot un arī otrā “pendele”, kuru izpildīja Noā Langa, tika neitralizēta. Košta šajā sezonā Čempionu līgā atvairījis jau trīs 11 metru soda sitienus.

“Club Brugge” nedienas turpinājās arī otrā puslaika gaitā. Paviršības aizsardzībā ļāva 57.minūtē Evanilsonam panākt 2:0, bet trīs minūtes vēlāk Stīvens Eustakio ar atkārtotu sitienu vēl vairāk nostiprināja viesu vadību. 70.minūtē Portu futbolisti sarāva mājinieku aizsardzību un Taremi guva savus otros vārtus mačā – 4:0. B apakšgrupā pirms pēdējās kārtas “Club Brugge” kontā ir desmit punkti, “Porto” iekrājusi deviņus punktus, “Atletico” – piecus, bet “Bayer” – četrus.

C grupa

Minhenes “Bayern” trešdien UEFA Čempionu līgas grupu turnīra piektās kārtas mačā izcīnīja uzvaru, kamēr citā spēlē pie panākuma tika Milānas “Inter” un nodrošināja vietu izslēgšanas spēlēs, ārpus “play-off” atstājot “Barcelona” futbolistus. Minhenes vienības C apakšgrupas spēlē viesos ar rezultātu 3:0 (2:0) guva panākumu pār “Barcelona”.

“Bayern” bija nepieciešamas tikai desmit minūtes, lai panāktu 1:0, ar precīzu sitienu izceļoties Sadio Manē, bet 31.minūtē otro bumbu “Barcelona” vārtos raidīja Maksims Čupo-Motings. Pēc tam otrajā puslaikā Seržs Gnabrī arī izcēlās ar vārtu guvumu, taču pēc VAR lēmuma tie netika ieskaitīti aizmugures dēļ. Kompensācijas laika piektajā minūtē pēc Gnabrī piespēles 3:0 panāca Benžamēns Pavārs.

Tikmēr citā mačā Milānas “Inter” savā laukumā ar rezultātu 4:0 (2:0) pārspēja Plzeņas “Viktoria” no Čehijas, sagādājot pretiniekiem piekto neveiksmi. Pirmajā puslaikā mājiniekus spēles 35.minūtē vadībā izvirzīja Henrihs Mhitarjans, bet vēl pēc septiņām minūtēm pārsvaru dubultoja Edins Džeko. 66.minūtē vēlreiz ar precīzu sitienu izcēlās Džeko, kamēr trīs minūtes līdz pamatlaika beigām bumbu viesu vārtos paspēja raidīt Romelu Lukaku.

Pirms pēdējās spēļu kārtas līdere C apakšgrupā ir “Bayern” ar 15 punktiem, tālāk seko “Inter” ar desmit punktiem. “Barcelona” ar četriem punktiem trešajā vietā ir zaudējusi cerības uz iekļūšanu astotdaļfinālā, bet pēdējo vietu ieņem “Viktoria”, kas piecos mačos nav tikusi pie panākumiem.

A grupa

“Liverpool” futbolisti trešdien nodrošināja vietu UEFA Čempionu līgas izslēgšanas turnīrā, piektajā kārtā izcīnot pārlecinošu uzvaru, tāpat kā iepriekš “play-off” ceļazīmi nodrošinājusī “Napoli”. A apakšgrupas spēlē “Liverpool” izbraukumā ar rezultātu 3:0 (1:0) pārspēja Amsterdamas “Ajax”.

Pirmā puslaika izskaņā 42.minūtē viesu komandu vadībā izvirzīja Mohameds Salāhs, kuram tie bija sestie vārti Čempionu līgā šosezon. Tikmēr otrajā puslaikā precīzi bija Darvins Nunjess un Hārvijs Eliots, trīs minūšu laikā nokārtojot drošu trīs vārtu pārsvaru. Otrā grupas spēlē “Napoli” mājinieku lomā ar rezultātu 3:0 (1:0) uzvarēja Glāzgovas “Rangers”, izcīnot piekto panākumu.

Spēles ievadā 11. un 16.minūtē Džovanni Simeone divas reizes pārspēja “Rangers” vārtsargu, vispirms gūstot vārtus pēc Džovanni di Lorenco piespēles, bet pēc tam viņam asistēja Mariu Rui. Otrajā puslaikā 3:0 panāca Leo Ēstigors, kurš guva vārtus 80.minūtē.

Pēc piecām spēļu kārtām pirmo vietu A grupā ar 15 punktiem ieņem “Napoli”, bet par vienu vietu zemāk ar 12 punktiem ir “Liverpool”. Trešajā pozīcijā ierindojas “Ajax” ar trīs izcīnītiem punktiem, kamēr “Rangers” bez punktiem atrodas pēdējā vietā.

UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā spēlē 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā. 2021./2022.gada sezonas sacensību finālā Parīzē Madrides “Real” ar 1:0 pārspēja “Liverpool”.