“Atletico” zaudē “Porto” un atvadās no izredzēm spēlēt arī Eiropas līgā

02/11/2022 00:01
Antuāns Grīzmans

Madrides “Atletico” futbolisti ceturtdien ar zaudējumu UEFA Čempionu līgas sestās kārtas mačā noslēdza savu starptautisko sezonu. Spānijas klubs izbraukumā ar rezultātu 1:2 (0:2) atzina “Porto” pārākumu.

Piektajā minūtē Portu komandu vadībā izvirzīja Mehdi Taremi, kurš pretī vārtiem saņēma Evanilsona piespēli un raidīja bumbu mērķī. Puslaika otrajā pusē, 24.minūtē, pēc Galēnu piespēles no apmēram 11 metriem bumbu tīklā sita Stīvens Eustakio – 2:0. Sākoties otrā puslaika kompensācijas laika pēdējai, piektajai minūtei Stefans Savičs vienus vārtus atguva, bet “Atletico” neizglābās no zaudējuma.

Otrā grupas spēlē Leverkūzenes “Bayer” mājās cīnījās bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar “Club Brugge”, Vācijas klubam nodrošinot trešo vietu grupā un ceļazīmi uz UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīru. B apakšgrupā pēc sešām spēlēm pirmā ar 12 punktiem bija “Porto”, otro vietu ar 11 punktiem ieņēma “Club Brugge”, bet pa pieciem punktiem bija “Bayer” un “Atletico” vienībām. Savstarpējo spēļu bilance labāka bija

Frankfurtes “Eintracht” un Totenhemas “Hotspur” futbolisti otrdien nodrošināja vietas UEFA Čempionu līgas izslēgšanas turnīrā, ārpus “play-off” atstājot Marseļas “Olympique” un Lisabonas “Sporting”. “Eintracht” viesos ar rezultātu 2:1 (0:1) uzvarēja “Sporting”.

Sešas minūtes pirms pirmā puslaika beigām lisaboniešus vadībā izvirzīja Arturs Gomiss, kurš saņēma partnera piespēli pāri pretinieku aizsargiem un raidīja bumbu vārtos. Otrā puslaika pirmajā pusē pēc spēles ar roku soda laukumā, uz “Sporting” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru Daiči Kamada realizēja – 1:1 62.minūtē. Desmit minūtes vēlāk viesi ieguva vadību, ar vārtu guvumu izceļoties Randālam Kolo Muanī, kurš veiksmīgi apsteidza pretinieku aizsargu un sita bumbu tīklā.

Tikmēr “Hotspur” viesos izrāva uzvaru 2:1 (0:1) pār “Olympique”, lai gan arī neizšķirts derēja “play-off” ceļazīmes nodrošināšanai. Pirmā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē Marseļas komandu vadībā izvirzīja Šansesl Mbembā, kurš pēc stūra sitiena izspēles bija precīzs ar galvu. 1:1 londonieši panāca 54.minūtē, kad pēc Ivana Perišiča soda sitiena, arī sitot ar galvu, nekļūdīgs bija Klemāns Lenglē. Otrā puslaika kompensācijas laika noslēgumā viesi ātrā pretuzbrukumā izrāva uzvaru, 2:1 panākot Pjēram Emīlam Hejbjergam.

D grupā ar 11 punktiem sešās spēlēs uzvarēja “Hotspur”, desmit punktus ieguva “Eintracht”, septiņi punkti bija “Sporting” komandai, kas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā, savukārt sešus punktus guva “Olympique”.  UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā spēlē 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā. 2021./2022.gada sezonas sacensību finālā Parīzē Madrides “Real” ar 1:0 pārspēja “Liverpool”. Leverkūzenes futbolistiem, kuri līdz ar to bija trešie.

Amsterdamas “Ajax” futbolisti otrdien UEFA Čempionu līgas mačā par trešo vietu apakšgrupā uzvarēja Glāzgovas “Rangers” un sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā. Amsterdamas klubs viesos uzvarēja ar rezultātu 3:1 (2:0). “Rangers” futbolistiem, lai nodrošinātu trešo vietu grupā, vajadzēja pretiniekus uzvarēt ar vismaz piecu vārtu pārsvaru.

Jau spēles ceturtajā minūtē “Ajax” komandu ar vieglu sitienu no soda laukuma robežas vadībā izvirzīja Stēvens Berghuiss. 29.minūtē Muhameds Kuduss saņēma bumbu soda laukumā, nolika to pa sitienam un sita vārtos, panākdams 2:0. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Džeimss Tavernjē realizēja 11 metru soda sitienu un panāca 1:2, taču divas minūtes vēlāk Fransišku Konseisāu atjaunoja divu vārtu pārsvaru.

Otrā grupas spēlē “Liverpool” mājās ar rezultātu 2:0 (0:0) uzvarēja “Napoli”. Šīs komandas jau pirms pēdējās kārtas bija nodrošinājušas vietu izslēgšanas turnīrā. Liverpūliešiem pirmos vārtus piecas minūtes pirms pamatlaika beigām guva Mohameds Salāhs, kurš bija pirmais soda laukumā pie atsitās bumbas. Kompensācijas laikā 2:0 panāca Darvins Nunjess. Grupā pa 15 punktiem guva Neapoles un Liverpūles komandas, seši punkti bija Amsterdamas futbolistiem, kamēr glāzgovieši palika bešā.

C grupā, kur vietu sadalījums bija skaidrs jau pirms pēdējās kārtas, “play-off” dalībnieču duelī Minhenes “Bayern” mājās ar 2:0 (1:0) pārspēja Milānas “Inter”. Bavāriešiem vārtus guva Benžamēns Pavārs un Ēriks Maksims Šupo-Motings. Otrā cīņā “Barcelona”, kas sezonas turpinās UEFA Eiropas līgā, viesos ar 4:2 (2:0) uzvarēja Plzeņas “Viktoria”.

Divreiz barseloniešu rindās izcēlās Ferrans Torres, tāpat vārtus guva Markoss Alonso un Pavlo Torre. Mājiniekiem abus vārtus guva Tomāšs Hori. C apakšgrupā ar maksimāli iespējamajiem 18 punktiem sešās spēlēs uzvarēja “Bayern”, otro vietu ar desmit punktiem ieņēma “Inter”, trešā ar septiņiem punktiem bija “Barcelona”, bet “Viktoria” palika bešā.