Atpakaļ realitātē – Latvijai bāls sniegums un zaudējums Azerbaidžānai (VIDEO)

09/06/2018 19:51

Pirmo zaudējumu jaunā galvenā trenera Miksu Pātelainena vadībā piedzīvojusi Latvijas futbola izlase, kas šovakar “Daugavas” stadionā, demonstrējot visai vāju sniegumu, ar 1:3 (0:1) piekāpās Azerbaidžānai.

Vienīgos vārtus mājinieku sastāvā 92.minūtē guva Roberts Uldriķis.

Latvijas valstsvienība soma Pātelainena debijā pirms nedēļas pirmajā Baltijas kausa izcīņas mačā ar 1:0 pārspēja Igauniju, bet dažas dienas vēlāk viesos nospēlēja neizšķirti 1:1 pret Lietuvu, kas latviešiem nodrošināja uzvaru šajā turnīrā jau ceturto reizi pēc kārtas.

Šī vakara viesi no Azerbaidžānas, kaut arī FIFA rangā atrodas ne tik iespaidīgajā 105. pozīcijā, aizvadītajā Pasaules kausa atlases ciklā spēja savā laukumā ar 1:0 pārspēt norvēģus, bet izbraukumā Čehijā nopelnīja punktu par bezvārtu neizšķirtu.

Latvijas izlases starta sastāvs

Vārtsargs: Jevgeņijs Nerugals

Aizsargi: Kaspars Dubra, Igors Tarasovs, Vladislavs Gabovs, Vitālijs Maksimenko

Pussargi: Kristians Damians Torress, Jānis Ikaunieks, Ritvars Rugins, Aleksandrs Fertovs

Uzbrucēji: Valērijs Šabala, Artūrs Karašausks

Jau no mača pirmajām minūtēm teritoriāls pārsvars piederēja tehniskajiem azerbaidžāņiem, kuriem izdevās ar īsām un ātrām piespēlēm vairākkārt sasniegt mūsu soda laukumu. Tomēr līdz bīstamam sitienam viesi ilgu laiku nespēja tikt. Tikmēr otrā laukuma galā par vienīgo pusmomentu parūpējās Artūrs Karašausks, septītajā minūtē ar spēcīgu, taču neprecīzu sitienu izmēģinot laimi no tālas distances.

Azerbaidžānas izlases spiediens vārtu guvumā pārvērtās 20. minūtē, pēc standartsituācijas Latvijas izlases aizsargu nesaprašanos savu vārtu priekšā izmantojot aizsargam Maksimam Medvedevam – 1:0. Līdzīgā manierē tika aizvadīta arī puslaika otra daļa – bumbu lielākoties pieturēja viesi, kamēr mūsējie biežāk bija spiesti patērēt spēkus savā aizsardzības zonā, līdz ar to ilgu laiku pie reālām iespējam izlīdzināt rezultātu netiekot.

41. minūtē pirmo izdevību panākt līdzsvaru sagaidīja Valērijs Šabala, kurš saņēma lielisku Karašauska piespēli un izpildīja sitienu ar galvu. Diemžēl mūsu uzbrucēja raidījums lidoja tieši rokās viesu komandas vārtsargam Kamranam Agajevam, tribīnes izraisot lielas nopūtas. Pirmajā puslaikā rezultāts vairs nemainījās, un viesi pārtraukumā devās ar 1:0 vadību.

Puslaika pārtraukumā Pātelainens veica divas spēlētāju maiņas – Ritvara Rugina vietā laukumā devās Gļebs Kļuškins, bet Kristianu Damianu Torresu nomainīja Vladimirs Kamešs. Vēlamo efektu tas nedeva, jo ciemiņi turpināja kontrolēt notikumus laukumā. 50. minūtē pēc tālas partnera piespēles starp Kasparu Dubru un Igoru Tarasovu izlauzās un līdz vārtiem tika Ramils Šeidajevs, kurš gan ar galvu sita tieši virsū Jevgeņijam Nerugalam.

Tomēr jau 57. minūtē izlases debitants Nerugals šķietami vienkāršā situācijā kļūdījās, izpildot piespēli saviem aizsargiem, ko pārtvert izdevās azerbaidžāņiem, pēcāk ar vieglu, planējošu sitienu 2:0 panākot Džavidam Imamverdijevam. Viesu dominance/Latvijas nevarība turpinājās – Azerbaidžānas futbolisti jau trešo reizi šovakar lika kapitulēt Jūrmalas “Spartaka” vārtsargam, ar precīzu tālsitienu izceļoties Eminam Mahmudovam (3:0).

Nerugals drīz vien spēja kaut nedaudz reabilitēties par nesekmīgajām epizodēm, vienā no nākamajiem viesu uzbrukumiem glābjot komandu no visai droša vārtu zaudējuma. Pēcāk azerbaidžāņi trāpīja arī pa mūsu izlases vārtu pārliktni, un šķita, ka ceturtie vārti ir tikai laika jautājums.

Neskatoties uz lielo pārsvaru uz tablo, aktīvāki laukumā joprojām bija viesi, turpinot organizēt bīstamus momentus pie Latvijas cietokšņa un brīžiem pat pārcenšoties ar pārāk sarežģītām kombinācijām. Mača beigu daļā arī mājinieki arvien biežāk spēja izveidot dažus pusmomentus pie ciemiņu vārtiem, taču nevarētu teikt, ka azerbaidžāņu vārtsargam Agajevam arī otrajā puslaikā būtu bijis daudz darba.

Jau kompensācijas laikā vispirms lielisku iespēju gūt vārtus neizmantoja Aleksejs Višņakovs, taču drīz vien goda vārtus tomēr spēja gūt jaunais Roberts Uldriķis, kurš laukumā devās uz maiņu – 1:3. Uldriķis atzīmējās ar pirmajiem vārtiem valstsvienības kreklā.

Latvijas izlasei nākamie mači paredzēti jau UEFA Nāciju līgas ietvaros, 6. septembrī savā laukumā uzņemot Andoras valstsvienību, bet 9. septembrī mūsējie izbraukumā tiksies ar Gruziju.