Ātrslidotājs Silovs Pasaules kausa 5000 metru sacensībās paliek ātrpus labāko desmitnieka

24/01/2021 15:51

Pasaules kauss

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs svētdien Hērenvēnā Pasaules kausa pirmā posma sacensībās 5000 metros B divīzijā ierindojās 14.vietā.

Uzvarēja norvēģis Halgeirs Engebrotens, kurš sasniedza jaunu personisko rekordu – sešas minūtes un 9,219 sekundes,

Viņš par 0,49 sekundēm apsteidza nīderlandieti Marcelu Boskeru un par 2,62 sekundēm – zviedru Nilsu van der Polu, kurš arī finišēja ar jaunu personisko rekordu.

Silovs startēja trešajā slidojumā, kurā ieņēma trešo vietu četru ātrslidotāju konkurencē aiz austrieša Gabriela Odora un baltkrieva Jegora Domoracka, kuri sasniedza personiskos rekordus, bet apsteidzot dāni Filipu Dui Šmidtu.

Ar laiku sešas minūtes un 28,23 sekundes Silovs ierindojās 14.vietā 21 dalībnieka konkurencē, uzvarētājam zaudējot 19,01 sekundi un Pasaules kausa kopvērtējumā nopelnot 11 punktus.

Jau ziņots, ka Hērenvēnā Silovs distancē ar kopēju startu finišēja astotajā vietā starp 16 sportistiem.

Silovam bija lēnākais finiša laiks, taču sakrātie 68 punkti viņam ļāva ieņemt astoto pozīciju.

Silovs sestdien startēja arī B divīzijas 1500 metru slidojumā, kur ierindojās sestajā vietā.

Turpat Hērenvēnā nākamajā nedēļas nogalē paredzēts otrais Pasaules kausa posms.

Pērn Silovs distancē ar kopēju startu izcīnīja trīs septītās vietas sezonas nozīmīgākajās sacensībās – pasaules čempionātā, Pasaules kausa finālā un Eiropas meistarsacīkstēs.

Silovs ir divkārtējs Eiropas absolūtais čempions šorttrekā, bet kopā ar zelta medaļām atsevišķās disciplīnās viņam pieder pieci čempiona tituli, kas izcīnīti no 2008. līdz 2011.gadam. Sportists kopš 2010.gada startējis trijās olimpiskajās spēlēs, 2018.gadā Phjončhanā 1500 metru distancē ātrslidošanā ierindojoties ceturtajā vietā.

2010.gadā Silovs kļuva par pirmo sportistu, kas vienās olimpiskajās spēlēs piedalījies gan šorttrekā, gan ātrslidošanā, turklāt paveica to vienā dienā.

Eiropas čempionāts

Latvijas šorttrekisti Roberts Krūzbergs, Endijs Vīgants, Reinis Bērziņš un izlases treneris Jēkabs Saulītis svētdien Gdaņskā Eiropas čempionātā 5000 metru stafetes disciplīnā B finālā ierindojās trešajā vietā.

5000 metru stafetē vīriešiem Latvija ieņēma trešo vietu četru komandu vidū, finišējot pēc septiņām minūtēm un 23,796 sekundēm, par gandrīz pusotru sekundi zaudējot Vācijai un par vairāk nekā 1,6 sekundēm – Beļģijai, taču par gandrīz desmit sekundēm apsteidzot Franciju.

Finālā zelta medaļas izcīnīja Nīderlande, kas finišēja pēc sešām minūtēm un 56,42 sekundēm. Sudrabs tika Itālijai, bronza – Krievijai, bet Ungārija palika bez medaļām.

Krūzbergs 1000 metru ceturtdaļfinālā ieņēma otro vietu, pusfinālā tika diskvalificēts un finālā neiekļuva, ieņemot devīto vietu čempionātā.

Cīņā par 21.vietu savā slidojumā Reinis Bērziņš ierindojās ceturtajā vietā piecu sportistu vidū, finišējot pēc minūtes un 31,165 sekundēm, un kopvērtējumā ieņēma 25.vietu 45 sportistu konkurencē.

Anna Jansone cīņā par 20.vietu 1000 metros savā slidojumā ieņēma ceturto vietu piecu sportistu konkurencē, finišēdama pēc minūtes un 33,903 sekundēm, un kopvērtējumā ierindojās 28.vietā 33 sportistu vidū.

Jau ziņots, ka sestdien Krūzbergs 1500 metros ierindojās 17.vietā starp 45 sportistiem.

Tikmēr gan 500, gan 1500 metros Jansone ierindojās 25.vietā starp 33 šorttrekistēm.

Eiropas čempionāts šorttrekā Gdaņskā norisinās no piektdienas līdz svētdienai.