Atvaļinājums vai sezonas turpinājums? Merzļikinam un “Blue Jackets” sērijas izšķirošā cīņa

09/08/2020 15:48
Elvis Merzļikins

Gaidāmajā naktī plkst. 3:00 pēc Latvijas laika Nacionālajā hokeja līgā (NHL) tiks aizvadīta “play-in” sērijas starp Elvja Merzļikina pārstāvēto Kolumbusas “Blue Jackets” un Toronto “Maple Leafs” izšķirošā, piektā spēle.

Rezultāts sērijā šobrīd ir 2-2.

Sērijas ceturtajā mačā Merzļikinam bija viss, lai ierakstītu savu vārdu “Blue Jackets” vēstures grāmatā, gluži kā to izdarīja viņa komandas biedrs Jonass Korpisalo. Proti, soms savu pirmo pilnu “play-off” maču aizvadīja bez ielaistiem vārtiem, komandai svinot uzvaru ar 2:0.

Četras minūtes pirms ceturtās spēles beigām viss liecināja, ka arī Elvim būs šutauts. Tomēr līdz pamatlaika beigu sirēnai latvieša vārtos ielidoja trīs ripas, papildlaika ceturtajā minūtē – vēl viena un pat ar 49 atvairītiem metieniem nepietika, lai komanda pieliktu punktu sērijai, jo tika piedzīvots sāpīgs zaudējums ar 3:4.

“Viņi abi [Merzļikins un Korpisalo] ir parādījuši, ka spēj demonstrēt atzīstamu sniegumu,” pēc mača uzrakstīja “The Athletic” žurnāliste Alisone Lukana. “Arī galvenais treneris [Džons Tortorella] ir pierādījis, ka nebaidās mainīt hokejistus konkrētās pozīcijās, ja to prasa spēle.”

Pats Tortorella gan bija visai dusmīgs. Šis speciālists ir zināms ar saviem skarbiem izteikumiem, taču šoreiz viņš nebija runātīgs. “Es netaisos neko skaidrot,” tāds bija pieredzējušā trenera pēcspēles komentārs. Saruna ar žurnālistiem ilga mazāk nekā minūti.

Šī uzvara ir svarīga Toronto vienībai, taču to nedrīkst pārvērtēt, jo šajā sērijā bijuši tik dažādi scenāriji, ka jebkāds piektā mača iznākums nekļūs par pārsteigumu. No “Maple Leafs” līderiem beidzot tika sagaidīta viņu algām atbilstoša spēle – Mičelam Mārneram 0+3, Ostonam Metjūzam 1+2, Viljamam Nīlanderam 1+1. Taču joprojām nav skaidrs, vai viņi spēs noturēt šo līmeni arī izšķirošajā brīdī.

Pagaidām nav informācijas, vai “Blue Jackets” varēs palīdzēts vadošais aizsargs Zaks Verenskis, kurš iepriekšējā spēlē iedzīvojās savainojumā. Kolumbusa visu sezonu cīnās ar savainojumiem un pat vadošā aizsarga iztrūkums nekļūs par tik lielu problēmu, kā dažām citām vienībām.

Šajā spēlē vārtos stāsies Korpisalo, kurš trīs mačos atvairījis 93,8% metienu un vidēji ielaidis 1,95 ripas. Merzļikins divās spēlēs ticis galā ar 94,6% metienu un caurmērā ielaidis 1,96 ripas.

Šī mača uzvarētāja iekļūs Stenlija kausa pamatturnīrā. Tā pirmajā kārtā sērijas labāko komandu jau gaida Tampabejas “Lightning”.