Atveras NHL spēlētāju tirgus

Naktī uz otrdienu Nacionālajā hokeja līgā (NHL) atvērsies spēlētāju tirgus, pirmajās atvērto durvju stundās būs skaļi darījumi, jo komandas ar līderiem jau mutiski vienojušās pēc sezonas noslēguma. Tomēr būs arī nogaidītāji, apskatīsim spēlētājus, kuri varētu pārsteigt ar pievienošanos jaunām komandām.

Komandas ir gatavas tērēt vairākus miljonus, lai kolektīvam pievienotu ieplānotos līderus. Algu griesti gaidāmajai sezonai ir 81,5 miljoni dolāru, bet prognozē, ka nākamajās sezonās šis skaitlis augs. Lai komandas savā īpašumā iegūtu spēlētājus, neiet krastā tikai ar līguma parakstīšanu. Jāveic maiņas darījumi, lai atbrīvotu vietu pirms algu griestiem, kāds līgums jāizpērk, katrai komandai ir individuāla pieejas spēlētāju iegūšanā.

Apskatīsim spēlētājus, kuriem šajā starpsezonā ir pievērsta liela uzmanība. Pagājušajā gadā skaļākais darījums bija Džona Tavaresa pievienošanās Toronto “Maple Leafs” vienībai, tagad ievērības cienīgākie hokejisti ir Artēmijs Panarins un Sergejs Bobrovskis. Divi spēlētāji, jo viņiem paredz došanos, roku rokā uz vienu komandu, bet par visu pēc kārtas.

Zvaigzne Mičs Mārners

Toronto “Maple Leafs” komandai ir lielas galvassāpes, jo viņiem ir spēcīgi hokejisti uzbrukuma līnijā, bet aizsardzības valnis ir pašvaks. “Maple Leafs” nebija gatavi, ka Mārners tik ātri kļūs par komandas un visas līgas vienu no līderiem. Šajā sezonā 82 spēlēs uzbrucējs sakrāja 94 (26+68) punktus, bet septiņos izslēgšanas mačos tika pie četriem (2+2) punktiem. Regulārajā sezonā Mārners iekrāja par 25 punktiem vairāk nekā gadu iepriekš. Spēlētājs aug, bet organizācija nespēj tikt līdzi.

Runā, ka hokejists vēlas tādu pašu līgumu kā Ostons Metjūzs, kurš februāra sākumā pagarināja saistības ar “Maple Leafs” uz pieciem gadiem par 11,6 miljoniem dolāru ik sezonu. Kļavu lapām iegriež Viljama Nīlandera līgums, kas bija svarīgs, bet ne vitāli vajadzīgs. Zviedrs ir jāmaina prom, bet ģenerālmenedžeris Kails Dubas solīja to nedarīt. Toronto komandai ir sarežģīta situācija, jo uzbrukumus ir kaujiniecisks, bet aizsardzību līdz ar Mārnera līguma pagarināšanu būs grūti pastiprināt.

Panarins + Bobrovskis = viena komanda

Sergejs Bobrovskis un Artēmijs Panarins.
Foto: nhl.com

Aizraujoša lieta, ko skatīties, vai abi krievu hokejisti kopīgā pakā nonāks vienā komandā. Tuvos draugus pārstāv viens aģents Pols Teofanuss, pašlaik reālākais variants ir Floridas “Panthers” komanda.

Kolumbusas “Blue Jackets” piedāvājusi Panarinam astoņu gadu līgumu, sezonā saņemot 12 milj. dolāru. Sergejam nekāds piedāvājums no bijušā kluba nav piedāvāts, bet visdrīzāk, ka jebkāda intereses izrādīšana no Kolumbusas puses ir velta. Tikmēr Ņujorkas “Islanders” piedāvājusi līgumu Panarinam un citam krievu vārtsargam Sergejam Varlamovam.

Kāpēc Florida būtu reālākais variants abiem hokejistiem? Galvenais treneris Džoels Klenvils, trenējot Čikāgas “Blakchawks” vienību, izveidoja labas attiecības un uzticējās Panarinam spēles laukumā un ārpus tā. “Panthers” komandā karjeru noslēdzis vārtsargs Roberto Luongo, otrs vārtu vīrs Džeims Raimers tika aizmainīts uz Karolīnas “Hurricanes”, bet pretī saņemtā Skota Dārlinga līgumu panteras uzreiz izpirka.

Mets Dušēns uz kantri pilsētu

Pēc aizmainīšanas uz Kolumbusas “Blue Jackets” pats sākums uzbrucējam nebija veiksmīgs, bet izslēgšanas spēlēs Dušēns parādīja labu sniegumu. Tāpēc loģiski, ka variants palikt Kolumbusā tiek izskatīts, lai gan simpātiskāks galapunkts esot Nešvila. Ne tikai tāpēc, ka Metam ir tuva kantri mūzika, bet hokejists minēja, ka vēlas labklājīgu dzīvesveidu savai ģimenei. Nešvilas “Predators” piedāvā astoņu gadu līgumu, sezonā saņemot astoņus milj. dolāru.

Tomēr iespēju logs ir plaši vaļā, pa kuru roku dod arī Monreālas “Canadiens”, Anaheimas “Ducks” un citas komandas.

Kapteinis Džo pamet mājas

Džo Pavelskis.
Foto: nhl.com

Sanhosē “Sharks” kapteins Džo Pavelskis vairs nebūs haizivs, ko apstiprināja arī spēlētāja aģents. Pagājušajā nedēļā Pavelskis tikās ar Tampabejas “Lightning” vienību, bet reālākais variants ir Dalasas “Stars” vienība, kas nepagarinās līgumu ar Metu Zukarello. Nopietni pretendenti uz kapteini ir arī Čikāgas “Blackhawks” komanda, kurai līdz algu griestiem ir mazliet vairāk par astoņiem milj. dolāru.

Citi vērā ņemami hokejisti

Neskatoties, ka Ņujorkas “Islanders” kapteinis Anders Lī par komandas biedru vērtīgāko īpašību nosaucis lojalitāti, hokejists plāno apskatīt citu komandu piedāvājumus. Tomēr liela iespēja, ka salinieki pagarinās līgumu ar savu kapteini. Vēl vienu caurumu “Maple Leafs” aizsardzības siera klucī izveidos Džeika Gardnera aiziešana, jo Toronto vienībai nav reāli pagarināt līgumu, ja viņi vēlas paturēt Marneru. Vārtsargs Robins Lēners, kurš ieguva Bila Mestertona balvu, kas tiek piešķirta par neatlaidīgumu un ziedošanos hokejam, arī meklēs jaunu darba vietu. Savukārt, ja salinieki nedabūs plānoto lielo uzvārdu, tad Lēners varētu palikt Ņujorkā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par