Latvijas vīriešu volejbola izlase uzsākusi treniņus pirms Eiropas Zelta līgas sacensībām

28/04/2022 22:53
Latvijas volejbola izlase

Ceturtdien “Rimi” Olimpiskajā centrā Rīgā Latvijas izlase aizvadīja pirmo treniņu jaunā galvenā trenera Mihala Gogola vadībā, gatavojoties Eiropas Zelta līgas sacensībām. No paplašinātā saraksta, kurā bija iekļauti 24 volejbolisti, uz izlases treniņnometni ir uzaicināti 18 spēlētāji.

Uzaicināto spēlētāju sarakstā ir cēlāji Edvīns Skrūders, Kārlis Uģis Ābelitis un Deniss Petrovs, diagonālie spēlētāji Kristaps Platačs, Kristers Dardzāns un Renārs Pauls Jansons, otrā tempa spēlētāji Kristaps Šmits, Atvars Ozoliņš, Romāns Saušs, Patriks Pinka, Jānis Medenis un Markuss Cielavs, pirmā tempa spēlētāji Oļegs Klopovs, Vladislavs Blumbergs, Toms Švans un Gustavs Freimanis, kā arī “libero” Roberts Kļaviņš un Kaspars Kronbergs.

Treneris atzīmē, ka ceturtdien treniņus uzsāka 13 spēlētāji, kuru skaits palielināsies nākamnedēļ, jo daži volejbolisti vēl spēlē vietējos čempionātos vai tikko ir beiguši sezonu klubos. Tāpat ir jāņem vērā arī pieredzējušo spēlētāju savainojumi.

Kamēr Kristers Dardzāns un Gustavs Freimanis vēl spēlē Itālijas čempionātā, Gogols cer, ka jau nākamnedēļ izlasei varēs pievienoties “beļģis” Renārs Jansons, bet pēc dažu dienu atpūtas – Atvars Ozoliņš, kurš pēc pēdējo gadu nepārtrauktā ritma izlasē un klubā ir nedaudz noguris. Savukārt maija vidū tiek gaidīta cēlāja Denisa Petrova pievienošanās valstsvienībai.

“Amerikas latvietim Mikam Jānim Ramanim ir jāpabeidz studijas, bet Ingars Ivanovs atgūstas pēc pēdas savainojuma. Sāksim ar jauniem puišiem un pamazām pievienosim pieredzējušos spēlētājus,” stāsta treneris, atgādinot, ka uz nedēļu būs jāatlaiž uz sava vecuma izlasi pieci U-22 puiši, kuri no 19. līdz 21.maijam Daugavpilī cīnīsies Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

“Gala uzdevums ir atlasīt 14 spēlētājus, kuri spēlēs Eiropas Zelta līgā. Viss šis process man šķiet aizraujošs, jo es nezinu, ko varam izdarīt Zelta līgā, domājot par rezultātu. Tā man ir liela jautājuma zīme. Tā kā vairāki pieredzējušie spēlētāji ieradīsies vēlu, tā ir lieliska iespēja izlasē jauniem spēlētājiem, kā arī tiem, kuri sezonas laikā nav tik daudz spēlējuši klubos. Viņiem būs iespēja izcīnīt vietu savā pozīcijā un sagatavoties Eiropas čempionāta kvalifikācijai,” Gogols alkst ātrāk uzsākt treniņprocesu.

Galvenajam trenerim izlasē palīdzēs Austris Štāls, kā arī divi Polijas treneri – statistiķis Adams Toločko un fiziskās sagatavotības treneris Andržejs Zahorskis. Tāpat kā Štāls, ar izlasi iepriekš ir strādājusi arī ārste Lolita Kalniņa-Havraneka. Lai komandai nodrošinātu fizioterapeita pakalpojumus, Latvijas Volejbola federācija sadarbosies ar fizioterapijas centru “Veselības vēstniecība”.

Zelta līgā Latvijas pretinieces divu apļu turnīrā būs Beļģija, Igaunija un Čehija. Pirmo spēli Zelta līgā Latvijas izlase aizvadīs 25.maijā Beļģijā, bet pēdējo maču grupā – 11.jūnijā savā laukumā pret beļģiem. Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā vīriešu izlasei augustā jātiekas ar Somijas un Austrijas komandām.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Miks Indrašis
29/06/2022 18:12

Indrašis bez sirdsapziņas pārmetumiem savu karjeru turpinās Krievijas komandā

Latviešu hokejists Miks Indrašis savu karjeru turpinās Krievijas komandā Maskavas “Spartak”, paziņojusi vienība. Līgums ar latvieti ticis noslēgts uz vienu sezonu. ⚡️ Хоккейный клуб «Спартак» Москва заключил контракт на один…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām