Aug “Jazz” pārstāvniecība Zvaigžņu spēlē – Konlijs aizstās traumēto Bukeru

06/03/2021 10:31

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Jūtas “Jazz” saspēles vadītājs Maiks Konlijs drīzumā gaidāmajā līgas Zvaigžņu spēlē aizstās savainoto Fīniksas “Suns” aizsargu Devinu Bukeru, kurš pasākumā nepiedalīsies kreisā ceļgala sastiepuma dēļ. “Jazz” veterāns, kuram tā būs debija līgas Zvaigžņu spēlē, ieņems Bukera vietu arī trīspunktu metienu konkursā.

Bukers savainojumu guva mačā pret Goldensteitas “Wariors”, kad pirmajā ceturtdaļā saskrējās ar  Kentu Beizmoru. Divkārtējam Zvaigžņu spēles dalībniekam izdevās tikšanos aizvadīt līdz galam, gūstot 16 punktus, piecas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles, tomēr spēles lielākajā daļā basketbolists bija manāms klibojot.

Komanda atklājusi, ka Bukeram ir neliels kreisā ceļa sastiepums, taču spēlētāja stāvoklis vairāk tiks izvērtēts Zvaigžņu spēles pārtraukumā. Zīmīgi, ka “Suns” līderis Bukers sākotnēji netika iekļauts Zvaigžņu spēles sastāvā, bet gan vēlāk tika izraudzīts kā aizstājējs savainotajam Losandželosas “Lakers” spīdeklim Entonijam Deivisam.

Līdz ar to Konlijs kļuvis jau par trešo “Jazz” basketbolistu, kurš komandu pārstāvēs līgas Zvaigžņu spēlē, pievienojoties Donovam Mičelam un Rūdijam Gobēram. 33 gadus vecais saspēles vadītājs šosezon vidēji guvis 16,1 punktu, izcīnījis 3,5 atlēkušās bumbas un atdevis 5,7 rezultatīvas piespēles. Veterānas gaidāmajā pasākumā piedalīsies pirmo reizi 14 karjeras sezonu laikā.

Jau ziņots, ka Zvaigžņu spēle Atlantā šogad notiks neierastā formātā, proti, gan pati spēle, gan pasākumi tiks aizvadīti vienas dienas ietvaros. Tiešraide sāksies pēc Latvijas laika 8. martā plkst. 00:00, bet pirmie konkursi paredzēti plkst. 1:30, kad risināsies “Tacko Bell” prasmju konkurss un “MTN DEW” trīspunktu metienu sacensības. Savukārt 3:00 tiks dots starts pašai Zvaigžņu spēlei, kuras puslaika pārtraukumā tiks aizvadīts “AT&T” “danku” konkurss.

Divu zvaigžņu komandu kapteiņi būs Lebrons Džeimss un Kevins Durants, kas jau izvēlējušies basketbolistus, kuri gaidāmajā pasākumā pārstāvēs viņu komandas.

Lebrons kā pirmo draftēja Milvoki “Bucks” spīdekli Janni Adetokunbo, vēlāk starta pieciniekam pievienojot arī Stefanu Kariju (Goldensteitas “Warriors”), Luku Dončiču (Dalasas “Mavericks”) un Nikolu Jokiču (Denveras “Nuggets”). Lebrona komandas rezervisti būs Damians Lilards (Portlendas “Trail Blazers”), Bens Simonss (Filadelfijas “76ers”), Kriss Pols (Fīniksas “Suns”), Džeilens Brauns (Bostonas “Celtics”), Pols Džordžs (Losandželosas “Clippers”), Domants Sabonis (Indiānas “Pacers”) un Rūdijs Gobērs (Jūtas “Jazz”).

Savukārt Bruklinas “Nets” zvaigzne Durants, kurš savainojuma dēļ Zvaigžņu spēlē nepiedalīsies, viņa vietu ieņemot Džeisonam Teitumam, savas komandas starta sastāvam izraudzījās vēl vienu “Nets” pārstāvi Kairiju Ērvngu, kā arī Žoelu Embīdu (Filadelfijas “76ers”), Kavai Lenardu (Losandželosas “Clippers”) un Bredliju Bīlu (Vašingtonas “Wizards”). Tikmēr rezervisti būs Džeimss Hārdens (“Nets”), Maiks Konlijs (Jūtas “Jazz”), Zions Viljamsons (Ņūorleānas “Pelicans”), Zeks Lavīns (Čikāgas “Bulls”), Džūliuss Rendls (Ņujorkas “Knicks”), Nikola Vučevičs (Orlando “Magic”), Donovans Mičels (Jūtas “Jazz”).

Līdzīgi kā pērn arī šogad Zvaigžņu spēles pēdējā ceturtdaļā tiks godināts traģiski bojā gājušais Kobe Braients. Beidzoties trīs ceturtdaļām, tiks ņemts vērā, cik punktus līdz tam brīdim guvusi vadībā esošā komanda, kurai noslēdzošajā spēles nogrieznī būs jāiemet 24 punkti, lai uzvarētu, bet iedzinējiem nāksies gūt vairāk punktus, lai svinētu panākumu.