Ausējs: Atradu savus metienus un iemetu, nekas ārpus ierastā nebija

26/07/2020 23:54

Latvijas basketbolistam Artūram Ausējam katra treniņnometne kopā ar izlasi dod neatsveramu pieredzi, sarunā ar aģentūru LETA uzsvēra valstsvienības aizsargs.

Latvijas vīriešu basketbola izlase svētdien Igaunijas basketbola simtgadei veltītajā turnīrā “Baltijas ceļš” piekāpās mājiniekiem igauņiem, un triju komandu turnīrā debitantiem pārbagātā izlase ierindojās trešajā vietā triju komandu konkurencē. Latvija “Saku Suurhall” arēnā Tallinā piekāpās Igaunijai ar 67:84.

Ausējs ar 18 punktiem bija rezultatīvākais Latvijas izlases rindās. Īpaši veiksmīgs viņam padevās otrais puslaiks, kurā olainietis nepilnās septiņās minūtēs realizēja piecus tālmetienus, turklāt visā mačā viņš no tālienes bija nekļūdīgs.

“Atradu savus metienus un iemetu, nekas ārpus ierastā nebija. Mums pietrūka koncentrēšanās aizsardzībā, ļoti daudz ielaidām. It kā metām iekšā, bet tajā pašā laikā dabūjām pretī. Līdz galam nesanāca aizķerties,” secināja Ausējs.

Abos turnīra mačos – sestdien pret Lietuvu un svētdien pret Igauniju – Ausējs spēles epizodēs saņēma no pretiniekiem sitienus pa galvu. “Pirmajā spēlē “dabūju” nopietni, šoreiz tikai nedaudz. Gadās – tāds ir sports,” atzina Ausējs.

Lai gan turnīrā liels uzsvars tika likts uz to, lai debitanti atrādītu savas prasmes, principiāli svarīgi bija arī uzvarēt. “Neviens neiziet laukumā, lai zaudētu. Uzvarēt gribās vienmēr,” secināja aizsargs.

Ausējs šovasar vairāk trenējas individuāli, bet pēdējās nedēļas viņš bija kopā ar izlasi un gatavojās turnīram Tallinā.

“Kopā bija seši treniņi, un tad devāmies uz Tallinu. Katra nometne, kurā gatavojies kopā ar labākajiem spēlētājiem, dod lielisku un neatsveramu pieredzi,” atzina Ausējs.

Latvijas vīriešu valstsvienības dalībnieki un kandidāti kopš jūnija sākuma “Elektrum” Olimpiskajā centrā aizvada treniņus, gatavojoties nākamajai sezonai. Sastāva izvēli Tallinas turnīram ietekmēja spēlētāju saistības ar klubiem, veselības stāvoklis un individuālie gatavošanās plāni.