Austrālija iekļūst Pasaules kausa ceturtdaļfinālā, Čehija šokē brazīļus

07/09/2019 13:58

Latviešu izcelsmes speciālista Andreja Lēmaņa vadītā Austrālijas izlase sestdien Ķīnā Pasaules kausa (PK) izslēgšanas turnīrā izcīnīja panākumu, nodrošinot sev vietu ceturtdaļfinālā.

Austrālija L grupas spēlē ar rezultātu 82:76 (24:19, 16:19, 17:14, 25:24) sīvā cīņā uzveica Dominikānas Republikas izlasi.

Uzvarētāju rindās ar 19 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Petijs Milss, bet Kriss Goldings pievienoja vēl 15 punktus. Dominikānas Republikas rindās Elojs Vargass iemeta 16 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, kamēr Viktors Liss guva 14 punktus un četras reizes pārtvēra bumbu, kā arī tikpat reizes rezultatīvi piespēlēja partneriem.

Spēles pirmo pusi veiksmīgāk iesāka Lēmaņa komanda, kas pēc desmit nospēlētām minūtēm bija vadībā ar +5, tomēr pēc pirmā puslaika pretinieki pārsvaru sadeldēja līdz viena groza starpībai (40:38). Mača turpinājumā austrālieši spēja ceturtdaļas noslēgt ar minimālu pārsvaru, kā arī tālmetienu realizācija (34,6%/21,4%) spēlēja būtisku lomu, lai neļautu Dominikānas komandai pārņemt vadību.

Līdz ar panākumu, Austrālija L grupā ar četrām uzvarām tikpat spēlēs pagaidām ieņem pirmo vietu, bet par atlikušo ceļazīmi cīnīsies Francija un Lietuva, tikmēr Dominikānas Republikai cerības par godalgotām vietām pagaisušas.

Citā mačā Brazīlija K grupā ar rezultātu 71:93 (16:20, 16:25, 14:20, 25:28) piekāpās Čehijas izlasei.

Uzvarētāju rindās Tomāšs Satoranskis izcēlās ar daudzpusīgu sniegumu. Spēlētājs guva 20 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un vēl deviņas reizes rezultatīvi piespēlēja. Tikmēr Ondrejs Balvins izcēlās ar “double-double” – 15 punkti un 11 atlēkušās bumbas.

Brazīlijas izlasē 12 punktus guva Vitors Benite, bet pa 11 sameta Leandrinju Barbosa un Marselinu Huertas, kura rēķinā arī sešas rezultatīvas piespēles.

Čehi savu favorīta lomu apliecināja jau pirmajā puslaikā, neļaujot pretiniekiem gūt pat 20 punktus. To pašu izdevās paveikt arī trešajā ceturtdaļā, bet mača noslēdzošajā desmit minūtēs spēles liktenis caurmērā jau bija izlemts, čehiem svinot uzvaru, kas vēl negarantē dalību ceturtdaļfinālā. Ja Grieķijas izlase gūst uzvaru pār ASV, visas komandas būs iekrājušas septiņus punktus, tādējādi vērā tiks ņemti savstarpējo spēļu rezultāti.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Argentīnas, Polijas, Spānijas un Serbijas vīriešu basketbola izlases piektdien svinēja uzvaras Pasaules kausa (PK) otrā posma pirmajās spēlēs, tādējādi nodrošinot sev vietas ceturtdaļfinālā.

Šī ir pirmā Pasaules kausa izcīņa, kurā piedalās 32 izlases. Visas komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm, kuras aizvadīs viena apļa turnīru, pēc kura katras grupas divas labākās valstsvienības turpinās cīņu par 1.-16.vietu.

Iepriekšējā PK izcīņā, kas notika 2014.gadā uzvaru otro turnīru pēc kārtas izcīnīja ASV izlase.

Pasaules kausa finālturnīrā kopumā piedalīsies 32 izlases, sacensībām notiekot astoņās dažādās Ķīnas pilsētās.