Austrālijas sieviešu izlase saņem triecienu – valsts lielākā basketbola zvaigzne mentālās veselības dēļ nedosies uz Tokiju

16/07/2021 10:22

Smagu triecienu saņēmusi Austrālijas sieviešu basketbola izlase, jo tai Tokijas olimpiskajās spēlēs nepalīdzēs šīs valsts lielākā basketbola zvaigzne Elizabete Kembedža.

29 gadus vecā austrāliete lēmumu pamatojusi ar mentālās veselības problēmām. “Man sāp sirds paziņot, ka olimpiādē es nepiedalīšos,” raksta Kembedža. “Mans lielākais sapnis ir triumfēt olimpiskajās spēlēs ar Austrālijas izlasi, taču katram olimpietim ir jābūt fiziski un mentāli labākajā formā, kādā es šobrīd neesmu. Nav noslēpums, ka man jau iepriekš ir bijušas mentālās veselības problēmas un atrašanās “burbulī” mani satrauc.”

Kembedža norāda, ka būt vienai pašai izolētajā turnīra norises vietā viņai būtu grūts pārbaudījums. “Tur nebūs ģimenes, draugu un fanu – būtībā neeksistējošs atbalsts ārpus komandas. Tas mani biedē. Pēdējā mēneša laikā man ir bijušas panikas lēkmes, neesmu varējusi pagulēt un paēst. Lai kontrolētu manu mentālo veselību, tā [Tokijas “burbulis”] nav vieta, kur es šobrīd gribētu atrasties it īpaši, ja man ir jāiet laukumā uz pasaules lielākās sporta skatuves.”

Kembedža ir četrkārtēja Sieviešu Nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) Zvaigžņu spēles dalībnice, bet 2018. gadā viņa bija WNBA regulārā čempionāta rezultatīvākā spēlētāja. 2011. gadā Kembedžu ar otro numuru sieviešu spēcīgākās līgas draftā izvēlējās Tulsas “Shock” vienība, bet šobrīd viņa pārstāv Lasvegasas “Aces” klubu.

Austrālija olimpiskajās spēlēs ielozēta C apakšgrupā ar Puertoriko, Ķīnu un Beļģiju. Austrālietes deviņas reizes startējušas olimpiādes basketbola turnīrā, trīsreiz izcīnot sudraba, bet divreiz bronzas godalgas. 2016. gada turnīrā pārtrūka Austrālijas sērija, kuras ietvaros austrālietes kopš 1996. gada piecās olimpiādēs pēc kārtas bija kāpušas uz goda pjedestāla.

Komentāri - 1

  • Robs
    16/07/2021 14:47

    Liekas ka to varētu saukt par garīgām problēmām! Un tās jāārstē attiecīgās iestādēs!

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rīgas
19/09/2021 17:30

Maskavas “Spartak” – Rīgas “Dinamo” 0:0 (rit pirmais periods)

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” šodien izbraukuma pirmajā spēlē Maskavā cīnīsies ar turienes “Spartak” vienību. Abas komandas KHL savā starpā tikušās 34 reizes, 15 no tām uzvarot rīdziniekiem….