Austrija izdzēš Latvijas U20 izlases cerības uz atgriešanos elitē

15/12/2019 13:43

Austrijas U20 izlase izcīnīja uzvaru Baltkrievijā notiekošā pasaules čempionāta 1A divīzijā, pārspējot Slovēniju ar 4:1. Līdz ar šo panākumu austrieši kvalificējušies elites divīzijai neatkarīgi no konkurentu maču iznākumiem.

Pirms turnīra pēdējās dienas Austrijai bija deviņi punkti četrās spēlēs, kamēr tās tuvākajām sekotājām Latvijai un Baltkrievijai – astoņi. Noslēdzošajā mačā austrieši spēlēja pret grupas pastarīti Slovēniju un uzvara pamatlaikā garantēja viņiem iekļūšanu elites divīzijā.

Uzdevums tika izpildīts jau pirmajā trešdaļā, kad pretinieku vārtos tika iemestas divas ripas. Rezultātu atklāja Sena Pīterss, bet austriešu pārsvaru dubultoja Pauls Hubers. Trešajā trešdaļā slovēņiem izdevās samazināt deficītu līdz 2:1 pateicoties Majam Tavčaram, taču līdz mača beigām Slovēnijas vārtos ielidoja vēl divas ripas.

Austrija finišēja pirmajā vietā grupā un pēc desmit gadu pārtraukuma spēlēs elites divīzijā, Tikmēr Latvija neatkarīgi no ieņemtās vietas paliks 1A divīzijā un nākamgad spēlēs tajā jau ceturto reizi pēc kārtas kopš 2017. gada janvāra, kad valstsvienība izkrita no elites. Savukārt Slovēnija finišēja pēdējā pozīcijā un nākamgad spēlēs 1B divīzijā.

Pagaidām vienīgo zaudējumu turnīra Latvija piedzīvoja tieši pret Austriju – 1:2.

Šodien plkst. 15:00 Latvija noslēgs turnīru ar spēli pret Norvēģiju.