Somijai iespēja atgūt pirmo vietu grupā, Austrijai un Norvēģijai savstarpējā cīņa par pirmo uzvaru

Somijas hokeja izlase, Sportazinas.com
Matt Zambonin/HHOF-IIHF Images

Slovākijā notiekošajā pasaules hokeja čempionātā šodien tiks aizvadīta astotā spēļu diena un norisināsies četri mači. Turnīra mājiniece Slovākija A grupas pastarīšu cīņā tiksies ar Franciju, par pirmo panākumu B grupā savā starpā cīnīsies bez punktiem esošās Austrijas un Norvēģijas izlases, Somija mačā pret Lielbritāniju centīsies atgūt A grupas līderes godu, bet Latvijas izlases vakardienas pretiniece Čehija tiksies ar Itāliju.

PČ hokejā, Austrija - Norvēģija
17.05.2019.
1
3.35
X
4.30
2
1.94

A grupas pirmajā spēlē pulksten 17:15 mājiniece Slovākija grupas pastarīšu duelī tiksies ar četros mačos tikai vienu punktu izcīnījušo Franciju (tiešraide kanālā ”360 TV”). Lai gan slovāki pasaules čempionāta pirmajā mačā ar 4:1 pieveica amerikāņus, nākamajās trīs spēlēs mājinieki ir piedzīvojuši trīs zaudējumus (2:4 pret grupas vicelīderiem somiem, 5:6 pret kanādiešiem un 2:3 pret grupas līderiem vāciešiem) un šobrīd nevar būt droši par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Iepriekšējos mačos pret Kanādu un Vāciju Slovākija bija ļoti tuvu tam, lai izcīnītu vismaz pa vienam punktam, taču abās spēlēs ielaida vārtus pamatlaika pēdējā minūtē un cieta neveiksmes. Slovāku šodienas pretinieki francūži pirmajā mačā izcīnīja punktu pret dāņiem (4:5 bullīšos), bet nākamajās trīs cīņās ir piedzīvojuši trīs zaudējumus pamatlaikā (1:7 pret amerikāņiem, 1:4 pret grupas līderiem vāciešiem un 2:5 pret kanādiešiem) un atvadījušies no izredzēm pacīnīties par augstu vietu turnīrā. Slovākija ar Franciju iepriekšējā pasaules čempionātā spēlēja vienā apakšgrupā un mērosies spēkiem otro gadu pēc kārtas – pirms gada slovāki pārspēja francūžus ar 3:1.

Dienas pirmajā B grupas spēlē pulksten 17:15 tiksies divas izlases, kuras šogad pasaules čempionātā vēl nav izcīnījušas nevienu punktu – Austrija un Norvēģija (tiešraide kanālā ”360 TV Hokejs”). Kaut gan austrieši pirmajos četros mačos ir cietuši četras neveiksmes, viņi šobrīd saglabā ļoti labas izredzes otro gadu pēc kārtas nosargāt vietu elites divīzijā un izcīnīt augstāko vietu pasaules čempionātos kopš 2000. gadu sākuma, jo līdz šim ir aizvadījuši spēles pret grupas spēcīgākajām komandām – 2:5 pret Latviju, 0:5 pret grupas līderiem krieviem, 0:4 pret pašreizējo pasaules vicečempioniem šveiciešiem un 1:9 pret pēdējo divu gadu pasaules čempioniem zviedriem. Norvēģi pasaules čempionāta sākumā tikai ar 2:5 piekāpās jau pieminētajiem krieviem, taču nākamajās trīs spēlēs ir piedzīvojuši divas sagrāves un cietuši trīs neveiksmes. Tiesa arī Norvēģija līdz šim ir spēlējusi tikai pret grupas spēcīgākajam komandām – bez zaudējuma krieviem vēl arī 2:7 pret čehiem, 1:9 pret pašreizējiem čempioniem zviedriem un 1:4 pret iepriekšējā pasaules čempionāta finālistiem šveiciešiem. Norvēģija pret Austriju pasaules čempionātos nav spēlējusi kopš 2011. gada, kad guva piecus vārtus un neatstāja austriešiem nekādas izredzes – 5:0.

A grupas otrajā mačā trīs panākumus četrās spēlēs izcīnījusī Somija pulksten 21:15 mērosies spēkiem ar četrus zaudējumus četrās spēlēs piedzīvojušo Lielbritāniju un centīsies atgūt pirmo vietu grupā (tiešraide LTV7 kanālā). Somi čempionāta ievadā negaidīti pieveica kanādiešus (3:1) un apspēlēja mājiniekus slovākus (4:2), bet nākamajā mačā ar 2:3 papildlaikā atzina amerikāņu pārākumu. Tiesa pēdējā spēlē pirms cīņas pret britiem Somija pārspēja dāņus (3:1) un svinēja trešo uzvaru turnīrā. Lai gan somu nākamā pretiniece Lielbritānija pirmajā spēlē tikai ar 1:3 piekāpās grupas līderiem vāciešiem, divās no nākamajām trim cīņām briti piedzīvoja lielas sagrāves – 0:8 pret kanādiešiem, 0:9 pret dāņiem un 3:6 pret amerikāņiem.

Tikmēr B grupas otrajā mačā Latvijas izlases vakardienas pretiniece Čehija pulksten 21:15 tiksies ar četrās spēlēs četrus zaudējumus piedzīvojušo Itāliju (tiešraide kanālā ”360 TV”) un centīsies panākt grupas līderus krievus un šveiciešus, kuri gan piekto spēli pasaules čempionātā aizvadīs vien rītdien. Čehi līdz šim aizvadītajās četrās cīņās ir izcīnījuši trīs uzvaras un cietuši vienu neveiksmi  – 5:2 pret iepriekšējo divu gadu pasaules čempioniem zviedriem, 7:2 pret norvēģiem, 0:3 pret grupas līderiem krieviem un vakar 6:3 pret Latviju. Savukārt itāļi pirmajos četros mačos nav guvuši vēl nevienus vārtus un piedzīvojuši četrus sausos zaudējumus – 0:9 pret pašreizējo pasaules vicečempioniem šveiciešiem, 0:8 pret vieniem no turnīra galvenajiem favorītiem zviedriem, 0:3 pret Latviju un iepriekšējā mačā 0:10 pret grupas līderiem krieviem. Līdz šim pēdējā reizē, kad Čehija pasaules čempionātā spēlēja pret Itāliju (2014. gadā Minskā), čehi gan izcīnīja uzvaru tikai ar 2:0.

A grupas vadībā ar četrās spēlēs maksimāli iegūtajiem 12 punktiem šobrīd ir izvirzījusies Vācija, kam ar desmit, deviņiem un astoņiem punktiem attiecīgi seko Somija, Kanāda un ASV. Piekto vietu ar pieciem punktiem ieņem Dānija, sestajā pozīcijā ierindojas trīs punktus izcīnījusī mājiniece Slovākija, septītajā vietā ar vienu punktu ir Francija, bet pēdējā vietā esošā Lielbritānija joprojām nav izcīnījusi nevienu punktu.

Savukārt B grupas vadībā ar četrās spēlēs izcīnītiem visiem 12 punktiem ir izvirzījušās Krievija un Šveice, kurām ar deviņiem punktiem seko Čehija un Zviedrija. Piekto vietu ar iegūtiem sešiem punktiem ieņem Latvija, kuras zemāk esošās konkurentes – Norvēģija, Austrija un Itālija joprojām nav izcīnījušas nevienu punktu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par