Austrijas izlase spēj atspēlēties un nosargāt vietu elites divīzijā

23/05/2022 23:03
Austrijas hokeja izlase

Dānijas izlase pirmdien pasaules čempionātā hokejā Tamperē uzvarēja Kanādu, abām izlasēm saglabājot labas izredzes uz dalību izslēgšanas cīņās, bet otrā grupā Tamperē pēdējo vietu ieņēma Lielbritānija, kurai elites divīzija jāatstāj. Latvijas hokeja izlases brīvdienā Tamperē B grupā cīņā par palikšanu elites divīzijā Austrija ar 5:3 (0:1, 0:1, 5:1) pieveica Lielbritāniju.

Briti ar Metjū Maiersa metienu vairākumā un Roberta Dauda vārtiem 22.minūtē panāca 2:0 vadību. 45.minūtē Ali Vukovics vairākumā pirmoreiz pārspēja britu vārtsargu Benu Baunsu, bet jau nepilnu pusotru minūti vēlāk Keids Nelsons atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Tomēr Austrija, ne visai pārliecinoši nospēlējot Lielbritānijas vārtsargam, panāca uzvaru, pēdējo ripu metot jau tukšos pretinieku vārtos.

Uzvarētāju labā pa trim (1+2) rezultativitātes punktiem guva Peters Šneiders, Tomass Rafls un Benjamins Nisners, bet vārtus un rezultatīvu piespēli sakrāja Dominiks Heinrihs. Vārtos Bernhards Štarkbaums atvairīja 25 britu metienus. Pretinieku rindās visu triju vārtu tapšanā piedalījās Nelsons (1+2), bet vārtos Baunss atvairīja 24 no 28 metieniem.

Jau ziņots, ka Čehija šajā grupā ar 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) pieveica ASV. Vienīgos vārtus pirmo divu periodu laikā guva Matejs Blīmels, kurš astotās minūtes beigās izcēlās pēc Hineka Zohornas piespēles. Čehija nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, bet ASV izlasi var apsteigt Latvija.

B grupā pēc sešām spēlēm pirmajā vietā ar 16 punktiem ir Somija, ar 15 punktiem seko Zviedrija, Čehija guvusi 13, bet ASV – desmit punktus. Aiz labāko četrinieka ar astoņiem punktiem ir Latvija, septiņus punktus septiņās cīņās guvusi Austrija, kurai ar pieciem punktiem sešās cīņās seko Norvēģija, bet viens punkts septiņos dueļos palika Lielbritānijai.

Savukārt Helsinkos A grupas spēlē Kanāda ar 2:3 (0:2, 1:0, 1:1) piekāpās Dānijai. Markuss Lauridsens un Peters Regins mazākumā izvirzīja dāņus vadībā ar 2:0. 23.minūtē Maksims Komtuā vienus vārtus atguva, taču 53.minūtē divu vārtu pārsvaru dāņiem vairākumā atjaunoja Matiass Bau Hansens. Nepilnas četras minūtes pirms mača beigām vienus vārtus atguva Raiens Greivss, taču izlīdzināt rezultātu kanādiešiem neizdevās. Uzvarētāju rindās ar divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Frederiks Storms, bet vārtos Sebastians Dāms atvairīja 29 metienus. Kanādas izlases vārtos Kriss Drīdžers atvairīja 21 no 24 metieniem.

Iepriekš cīņā par vietas saglabāšanu elites divīzijā Kazahstāna ar 5:2 (2:1, 1:1, 2:0) pieveica Itāliju. 12.minūtē vairākumā Kazahstānu vadībā izvirzīja Kērtiss Volks, bet 15.minūtē itāļi vairākumā atspēlējās ar precīzu Brendona Maknelija metienu – 1:1.Perioda beigās un otrā perioda sākumā 3:1 Kazahstānas izlases labā panāca Valerijs Orehovs un Alihans Asetovs. Jau pēc 57 sekundēm Djego Kostners vienus vārtus atguva – 2:3.

Spēles likteni izšķīra Itālijas hokejista Dilana di Pernas pārkāpums 78 sekundes pirms otrā pārtraukuma. Par bīstamu spēli pretinieka celī viņš saņēma 5+20 minūšu noraidījumu. To izmantot kazahiem gan izdevās tikai vienreiz, 44.minūtē vārtus gūstot Romanam Starčenko, taču jau vienādos sastāvos 47.minūtē 5:2 panāca Ņikita Mihailiss. Uzvara ļāva Kazahstānai tabulā apsteigt Itāliju un nodrošināt vietu elites divīzijā arī nākamgad.

Helsinku grupā līdere ar ar 18 punktiem sešos dueļos ir Šveice, 15 punkti ir Vācijai, bet 12 punktus guvusi Dānija un Kanāda. Deviņi punkti ir Slovākijai, piecus punktus guvusi Francija, bet čempionātu beigusi Kazahstāna ar trim punktiem un Itālija ar vienu punktu.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas atšķirībā no pagājušā gada pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Slovēnija un Ungārija. 2022.gada pasaules čempionāts Somijā norisināsies līdz 29.maijam.