Austrumu finālā beidzot uzvar mājinieki, “Lightning” sper soli tuvāk finālam (VIDEO)

20/05/2018 08:36
Tampabejas Lighting NHL Sportazinas.com

Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņā trešo uzvaru pēc kārtas šonakt guva Tampabejas “Lightning”, kas Austrumu konferences finālsērijas piektajā mačā mājās ar 3:2 pārspēja Vašingtonas “Capitals”.

Floridas klubs tādējādi nonācis viena panākuma attālumā no trešā NHL fināla kluba vēsturē un iespēja to nodrošināt “Lightning” būs naktī uz otrdienu ASV galvaspilsētā.

Sērijas pirmajos četros dueļos uzvaras allaž svinējušas viesu komandas, tomēr šonakt zibeņiem beidzot izdevās iepriecināt “Amalie Arena” sanākušos līdzjutējus. Tampas klubam mača rezultātu izdevās atklāt jau 19. sekundē, kad ripu pretinieku zonā pārtvēra Raiens Kalahans, kurš to piespēlēja vārtu guvējam Sedrikam Paketam. Interesanti, ka gan Kalahanam, gan Paketam tie bija pirmie rezultativitātes punkti šajā “play-off”.

Pirmā perioda desmitajā minūtē laukuma saimnieku pārsvaru ar ļoti precīzu un spēcīgu raidījumu dubultoja Ondžejs Palāts. Čehu uzbrucēja vārti arī izrādījās pēdējie šajā trešdaļā, tomēr jau otrā spēles nogriežņa 33. sekundē pirmais pie atlēkušās ripas “Capitals” vārtu priekšā bija Kalahans, un uz rezultāta tablo jau 3:0. Pateicoties Jevgēņija Kuzņecova 11. precīzajam metienam šajā Stenlija kausa izcīņā, Vašingtona drīz vien samazināja starpību līdz 1:3, taču jau noslēdzošā perioda priekšpēdējā minūtē Aleksandrs Ovečkins panāca bīstamo 2:3.

Atlikušajās sekundēs “Lightning” gan spēja noturēties aizsardzībā un nosargāt vērtīgo panākumu visā spēlē. Mājinieku vārtos kārtējo reizi stabilu sniegumu demonstrēja Andrejs Vasiļevskis, kurš tika galā ar 28 “Capitals” spēlētāju metieniem, tikmēr par mača rezultatīvāko spēlētāju kļuva Kalahans (1+1).

NHL Stenlija kausa izcīņa, Austrumu konferences fināls

Tampabejas “Lightning” – Vašingtonas “Capitals” 3:2 (2:0, 1:1, 0:1) (sērijā 3-2)

Rezultatīvākie: Kalahans 1+1 – Ovečkins 1+0, Kuzņecovs 1+0