Autorallija braucējs Sirmacis izcīnījis sesto vietu Eiropas junioru čempionāta otrajā posmā

05/04/2015 16:56

Latvijas talantīgais autorallija braucējs Ralfs Sirmacis sestdien izcīnīja sesto vietu Ziemeļīrijā notikušajā Eiropas čempionāta (ERČ) junioru konkurencē otrajā posmā.

Pēc pirmās dienas astoņiem ātrumposmiem piektdien Latvijas braucējs ar “Peugeot 208 R2” spēkratu ieņēma septīto vietu, taču jau nākamajā dienā atlikušajos desmit ātrumposmos spēja pakāpties par vienu vietu augstāk, 215 kilometrus garajā distancē no līdera atpaliekot par sešām minūtēm un 42,6 sekundēm.

Vienu vietu augstāk par Sirmaci – piektajā pozīcijā – finišēja latvieša komandas biedrs krievu sportists Vasilijs Grjazins (“Peugeot 208 R2”), kurš Sirmaci apsteidza par trīs minūtēm un piecām sekundēm. Abi autorallija braucēji pārstāv “Sports Racing Technologies” (SRT) komandu.

Šī posma junioru ieskaitē uzvarēja zviedru braucējs Emīls Berkvists (“Opel Adam R2”), kurš guva panākumu arī pirmajā posmā “Rally Liepāja”. Otro vietu izcīnīja vācietis Marijans Grībels (“Opel Adam R2”), savukārt trešajā pozīcijā vietā ierindojās britu sportists Kriss Ingrams (“Peugeot 208 R2”).

Par sniegumu šajā posmā Sirmacis nopelnīja astoņus punktus čempionāta kopvērtējumā, bet Grjazins tika pie 14 vērtējuma punktiem.

Latvijas sportisti Ziemeļīrijā notikušajā asfalta rallijā startēja pirmo reizi. Rallija otrajā dienā ekipāžas startēja ar mainīgām sekmēm un saskārās ar dažādām problēmām, tomēr spēja pat uzlabot savas pozīcijas, aģentūru LETA informēja SRT komandas pārstāvji.

“Sacensību abās dienās izdarīju visu, ko spēju. Otrās dienas sākumā radās problēmas ar stūres iekārtu un ātrumkārbu, taču komandas mehāniķi tās veiksmīgi novērsa, un varējām turpināt cīņu,” stāstīja Grjazins. “Īrijas ceļi ir ļoti īpatnēji, un esmu priecīgs, ka izdevās iztikt bez lielām kļūdām.”

“Uzdevums bija sacensības sākt uzmanīgi. Pirmās dienas beigās šajos ceļos jutos labāk un savu sniegumu spēju uzlabot, tomēr ātrumposmu laiki nebija tik labi, cik gribētos,” pauda Sirmacis. “Otrajā dienā pieļāvām vairākas kļūdas – vispirms 11.ātrumposmā nobraucām no trases, tad 15.posmā ieskrējām sienā, un mums radās tehniskas problēmas. Taču veiksmīgi nobraucām līdz finišam un guvām ļoti labu pieredzi.”

Ziemeļīrijā notikušais rallijs “Circuit of Ireland” ir otrais posms ERČ junioru konkurencē.

Pirmajā posmā – savās mājās notikušajā rallijā “Liepāja” – Sirmacis izcīnīja trešo vietu, kas ekipāžai deva 24 punktus čempionāta kopvērtējumā.

Sirmacis kopvērtējumā ar 32 punktiem ieņem ceturto vietu, savukārt Grjazins ar izcīnītajiem 14 punktiem ierindojas devītajā vietā. Līderis pēc diviem posmiem ar 78 punktiem ir zviedrs Berkvists.

Kopumā junioru rallija čempionāta kalendārā iekļauti seši ralliji, trijos no tiem ātrumsacensības notiks pa asfalta seguma ceļiem. Nākamais Eiropas rallija čempionāta posms norisināsies no 4. līdz 6.jūnijam Portugālē.