“Avalanche” atgādina par Ozoliņa izcilību – vienīgais kluba aizsargs, kurš guvis “hat-trick”

07/12/2020 12:07
Sandis Ozoliņš

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolorādo “Avalanche” sociālajos tīklos atgādinājusi par leģendārā latviešu hokejista Sanda Ozoliņa izcilību.

Kolorādo “Avalanche” klubs tika izveidots 1995. gadā, kad tas mainīja savu identitāti. Iepriekš no 1972. gada tas bija pazīstams kā Kvebekas “Nordiques”.

Tomēr “Avalanche” vēsturē līdz šim tikai viens aizsargs ir spējis vienā mačā izcelties ar trīs gūtiem vārtiem jeb “hat-trick” – tas ir Sandis Ozoliņš.

Latvietis 1999. gadā 6. decembrī mačā pret Vankūveras “Canucks” iemeta trīs vārtus, palīdzot “Avalanche” uzvarēt ar 5:2. Ozoliņš pirmajā periodā realizēja vairākumu, panākot 2:0, bet pēc nepilnām trīs minūtēm ar otro vārtu guvumu ieguva 4:0 pārsvaru. Starp abiem Ozo goliem izcēlās arī Milans Hejduks un zīmīgi, ka šie trīs vārti tika gūti divu minūšu un 33 sekunžu laikā.

Trešajā periodā “Canucks” divus vārtus atguva, bet Ozoliņš noformēja sev “hat-trick” trešdaļas ievadā. Līdz pat šim brīdim neviens cits Kolorādo kluba aizsargs tā arī nav spējis atkārtot Ozoliņa paveikto. Tāpat tas bija pirmais “hat-trick” tobrīd jaunatklātajā “Pepsi Center” arēnā, kuras nosaukums tagad ir “Ball Arena”.

Ozoliņš ir uzskatāms par visu laiku labāko latviešu hokejistu. Viņš ir vienīgais latvietis, kura vārds ir uz hokeja prestižākās trofejas Stenlija kausa, kā arī NHL līmenī viņš aizvadīja 875 regulārā čempionāta spēles, kuru laikā iekrāja 564 (167+397)  punktus, kā arī 137 “play-off” dueļos viņam 90 (23+67) punkti.