“Avalanche” panāk izšķirošo spēli Rietumu konferences pusfinālā (VIDEO)

03/09/2020 10:21
Kolorādo

Kolorādo “Avalanche” komanda trešdien panāca izšķirošo spēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas Rietumu konferences pusfinālā.

“Avalanche” ar 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) pārspēja Dalasas “Stars”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 3-3.

Divarpus minūtes pirms pirmā perioda beigām Miro Heiskanens pēc ieslidošanas zonā panāca 1:0 “Stars” labā, bet Ņikita Zadorovs ar tālu metienu izlīdzināja rezultātu. Trešās trešdaļas astotajā minūtē Keils Makars zonas vidū uztvēra atlēkušo ripu un izvirzīja “Avalanche” vadībā.

Otrā perioda ceturtajā minūtē Denveras hokejisti pārtvēra ripu pretinieku zonā un nonāca divatā pret vienu pretinieku aizsargu, Miko Rantanenam panākot 3:1. Punktu “Avalanche” uzvarai pielika Neitans Makinons, kurš nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām raidīja ripu tukšos vārtos – 4:1.

Sērijas septītā spēle notiks piektdien Edmontonā. Komandas, kuras pēc nonākšanas iedzinējos ar 1-3 pēc tam uzvarējušas piekto un sesto spēli, sērijas savā labā noslēgušas 29 no 57 gadījumiem (50,8%).

“Avalanche” zaudējusi pēdējās septiņās sērijās, kurās bijuši nepieciešami septiņi mači. Iepriekšējo reizi uzvara 4-3 gūta 2002.gada Rietumu konferences pusfinālā pret Sanhosē “Sharks”. Savukārt “Stars” zaudējusi trīs šādās sērijās pēc kārtas, iepriekšējo panākumu gūstot 2000.gada konferences finālā pret “Avalanche”.

“Avalanche” bilance septiņu spēļu sērijās ir sešas uzvaras un astoņi zaudējumi, bet “Stars” – pieci panākumi un astoņas neveiksmes.

Toronto un Edmontonā vispirms notika 24 komandu izslēgšanas turnīrs, cīņu par Stenlija kausu turpinot 16 vienībām. Vispirms komandas “play-off” kvalifikācijas kārtā aizvadīja sērijas līdz trim uzvarām, bet pēc tam pārgāja uz tradicionālo sēriju formātu līdz četrām uzvarām.