“Avalanche” pārtrauc “Lightning” dominanci un otro reizi šajā gadsimtā iegūst Stenlija kausu (VIDEO)

27/06/2022 07:14
Kolorādo

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) par šīs sezonas čempioniem kļuvuši Kolorādo “Avalanche”, kas finālsērijas sestajā mačā ar rezultātu 2:1 apspēlēja Tampabejas “Lightning”, uzvarot visā sērijā ar 4-2.

Pirmajā periodā vārtus spēja gūt tikai Tampabejas vienība, kad pēc Ondržeja Palāta piespēles izcēlās Stīvenss Stemkoss. Tikmēr otrās trešdaļas ievadā izlīdzinājumu uz rezultāta tablo panāca “Avalanche” uzbrucējs Neitans Makinons. Otrā perioda turpinājumā Kolorādo vienība izvirzījās vadībā pēc Arturi Lehkonena precīzā metiena, kas kļuva par uzvaras vārtiem, jo noslēdzošajās pamatlaika 20 minūtēs komandas ripu vārtos nespēja raidīt.

Šis ir “Avalanche” trešais čempiontituls vēsturē. Iepriekšējo reizi Kolorādo klubs NHL turnīrā triumfēja 2001. gadā, bet pirms tam to izdarīja 1996. gadā, kad tā sastāvā bija arī latvietis Sandis Ozoliņš.

Par šo izslēgšanas spēļu vērtīgāko hokejistu (MVP) tika nosaukts 23 gadus vecais “Avalanche” aizsargs Keils Makars, kuru organizācija draftēja 2017. gadā ar ceturto numuru.