Bārtulis otrajā ”play-off” mačā piedzīvo sagrāvi pret Omsku

05/03/2018 18:31
Oskars Bārtulis, Sportazinas.com

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņā pirmo zaudējumu piedzīvoja latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Ufas ”Salavat Yulaev”, kas savā laukumā šodien ielaida septiņus vārtus un ar 2:7 atzina Omskas ”Avangard” pārākumu.

Pēc zviedru leģionāra Andrē Petersona un Ansela Gaļimova gūtajiem vārtiem vien ar deviņu sekunžu intervālu(!!!) Omskas ”Avangard” četras ar pusi minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām ieguva divu vārtu pārsvaru – 2:0.

Lai gan otrā perioda vidū Petersons guva savus otros vārtus spēlē un sniedza viesiem jau trīs vārtu handikapu(3:0), Ufas ”Salavat Yulaev” nepadevās un spēja atjaunot intrigu. Nepilnu minūti pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem aizsargs Grigorijs Paņins samazināja rezultāta starpību līdz diviem vārtiem un atgrieza mājiniekiem cerību (1:3), bet vēl pēc minūtes un piecām sekundēm Vladimirs Tkačevs realizēja skaitlisko vairākumu un samazināja deficītu līdz minimumam – 2:3.

”Salavat Yulaev” līdzjutēju prieki gan nebija ilgi, jo jau pavisam drīz Pjotrs Hohrjakovs panāca ”Avangard” divu vārtu pārsvaru (4:2). Savukārt trīs minūtes un 39 sekundes pirms pārtraukuma skandalozais Mihails Fisenko atjaunoja viesiem trīs vārtu pārsvaru – 5:2.

Pēdējā trešdaļā viesi iemeta vēl divas ripas. Trešā perioda ievadā Petersons izmantoja skaitlisko pārsvaru un noformēja sev hat-trick, bet pēc trim minūtēm un 27 sekundēm Semjons Košeļovs panāca jau 7:2.

Bārtulis kopā ar Maksimu Gončarovu spēlēja trešajā aizsargu pārī un laukumā pavadīja vairāk nekā 17 minūtes, kuru laikā izpildīja tikai divus metienus pa pretinieku vārtiem.

Sezonu 31 gadu vecais aizsargs sāka Vladivostokas ”Admiral” rindās, taču pēc 32 cīņās nopelnītiem pieciem (0+5) rezultativitātes punktiem komandas finansiālo problēmu dēļ viņš pārcēlās uz Ufu. Bārtulis pēc pievienošanās ”Salavat Yulaev” aizvadīja desmit spēles KHL regulārajā čempionātā, kurās atzīmējās ar vēl vienu rezultatīvu piespēli. Aizvadītajos divos Gagarina kausa izcīņas mačos viņš nav izcēlies ar rezultatīvām darbībām.

”Avangard” šovakar revanšējās par vakar piedzīvoto neveiksmi (4:6) un sērijā panāca 1:1. Sērijas trešā un ceturtā spēle tiks aizvadīta Omskā, kur abas komandas tiksies 7. un 8. martā.

Savukārt Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA guva četrus vārtus otrajā trešdaļā un savā laukumā ar 7:4 paŗspēja Čerepovecas ”Severstaļ”, nonākot vairs tikai divu panākumu attālumā no iekļūšanas Rietumu konferences pusfinālā.

Sērijas nākamās divas spēles notiks Čerepovecā, kur SKA viesosies 7. un 8. martā.