“Avangard” izglābjas pamatlaika beigās un trešo reizi apspēlē “Ak Bars” izbraukumā

11/04/2021 20:00
Omskas Avangard

Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Omskas “Avangard” svētdien Austrumu konfrences piektajā fināla spēlē izcīnīja uzvaru papildlaikā. “Avangard” viesos ar 3:2 (1:0, 0:0, 1:2, 1:0) papildlaikā uzvarēja Kazaņas “Ak Bars”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-2.

Omskas klubam uzvaru papildlaika otrajā minūtē izrāva amerikānis Rīds Bušē. Semjons Čistjakovs pēc Iļjas Kovaļčuka piespēles pirmā perioda 16.minūtē panāca 1:0. Nākamās 20 minūtes aizritēja bez gūtiem vārtiem, bet trešā perioda 11.minūtē rezultātu izlīdzināja Dmitrijs Voronkovs, kurš trīs minūtes vēlāk realizēja skaitlisko vairākumu, panākot 2:1. 58 sekundes līdz pamatlaika beigām neizšķirtu 2:2 nokārtoja Kovaļčuks, bet uzvaras vārtus papildlaikā ātri guva Bušē.

Bijušais Rīgas “Dinamo” vārtsargs Timurs Biļalovs “Ak Bars” vārtos atvairīja 17 no 20 metieniem, bet Šimons Hrubecs otrā laukuma pusē tvēra 31 no 33 raidījumiem.

Otrā pusfinālā Sanktpēterburgas SKA sestdien ar 3:2 pagarinājumā uzvarēja Maskavas CSKA, sērijā panākot vadību 3-2. Visas četras komandas regulārajā čempionātā savās konferencēs ieņēma pirmās divas pozīcijas.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas – 11 Rietumu un 12 Austrumu grupās. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīja pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļuva Gagarina kausa izcīņā.