Avdija piesakās NBA draftam un centīsies kļūt par piekto izraēlieti NBA vēsturē

Deni Avdija, sportazinas.com
Deni Avdija | Foto: ULEB Euroleague

Izraēlas basketbola uzlecošā zvaigzne Deni Avdija pieteicies Nacionālās basketbola asociācijas () šī gada draftam. Viņš lūkos kļūt par piekto šīs valsts spēlētāju vēsturē.

“Pirmkārt, NBA ir labākā līga pasaulē,” ESPN citē Avdiju. “Man tā būtu lieliska iespēja mācīties un iegūt pieredzi. Es gribētu savu sniegumu pārnest nākamajā līmenī.”

Avdija tiek uzskatīts par sava vecuma vienu no talantīgākajiem planētas basketbolistiem ārpus ASV. Tāpat viņam portāla nbadraft.net vērtējumā tiek prognozēta septītā vieta šī gada draftā. ESPN raksta, ka universālais Avdija var spēlēt gan pirmā, gan otrā, gan trešā, gan ceturtā numura pozīcijās.

19 gadus vecajam uzbrucējam ir arī serbu saknes, jo viņa tēvs ir Serbijas izcelsme izraēlietis. Avdija kopš 2017. gada pārstāv Izraēlas grandu Telavivas “Maccabi” un ir kļuvis par divkārtēju šīs valsts čempionu.

Avdija pirms sezonas pārtraukšanas bija stabils ULEB Eirolīgas spēlētājs “Maccabi” vienībā. Debiju viņš piedzīvoja 2018./19. gada sezonā, bet šosezon 26 mačos vidēji izcēlās ar 4,0 punktiem un 2,6 atlēkušajām bumbām.

NBA līdz šim uzspēlējuši tikai četri Izraēlas basketbolisti, no kuriem diviem ir arī ASV izcelsmes – Džo Aleksandram un Tejam Džeikobam Līfam. Vēl NBA pieredze ir Galam Mekelam, bet slavenākais Izraēlas NBA spēlētājs bijis Omri Kaspi, kuram NBA ir 10 sezonas un vidēji 7,9 punkti un 4,0 atlēkušās bumbas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par