Avots: Pasaules eksčempionei frīstailā Romanovskai Baltkrievijas tiesa piespriež naudas sodu

11/11/2021 18:27
Aleksandra Romanovska

Pasaules eksčempionei frīstailā Aleksandrai Romanovskai pēc aizturēšanas trešdien Minskā tiesa ceturtdien piesprieda naudas sodu, ziņots Baltkrievijas Brīvo atlētu savienības (SOSB) “Instagram” kontā. SOSB ziņo, ka pasaules 2019.gada čempione frīstailā baltkrieviete Romanovska trešdienas vakarā pēc treniņa vairs nebija pieejama.

Krievu tīmekļa vietne “championat.com” ziņo, ka pēc Sporta solidaritātes fonda sniegtās informācijas aizturētā sportiste nogādāta Minskas policijas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. SOSB vēlāk “Instagram” kontā paziņoja, ka sportiste aizturēta, braucot pēc treniņa ar automašīnu, pamatojoties uz Baltkrievijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 24.3.pantu. Šis pants ietver nepakļaušanos amatpersonas likumīgam rīkojumam vai prasībai, īstenojot savas amata pilnvaras. Par tā neievērošanu var tikt uzlikts naudas sods, piespriesti piespiedu darbi vai administratīvais arests.

SOSB “Instagram” kontā ziņo, ka sportistei trešdien, plkst.22, bija iespēja pabrīdināt paziņas un lūgt viņus parūpēties par sportistes kaķi, kā arī painformēt vecākus par pazušanu. SOSB atsaucas uz baltkrievu neatkarīgo ziņu vietni “news.zerkalo.io”, ka Romanovskas vecākiem nav darīts zināms, par ko apsūdz sportisti, bet vecāku paciņu viņai nodot nav ticis ļauts.

Tiesas sēdes sākums Romanovskai Partizānu rajona tiesā ar advokāta Aleksandra Daņiļeviča līdzdalību bija paredzēts ceturtdien, kad Latvijā bija plkst.11.45. SOSB “Twitter” kontā ziņo, ka tiesa Baltkrievijas 2019.gada labākajai sportistei saskaņā ar Baltkrievijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 24.23.panta pirmo punktu piespriedusi naudas sodu 90 dienu izpeļņas apmērā. 24.23.panta pirmais punkts ietver sevī noteiktās sapulču, mītiņu, ielu gājienu, demonstrāciju, piketu, citu masu pasākumu rīkošanas kārtības pārkāpumus.

Frīstailiste pēc tiesas atbrīvota, ziņo vācu ziņu aģentūra DPA. “Championat.com” ziņo, ka pēc tautas protestu sākuma Baltkrievijā 2020.gadā Romanovska aktīvi pauda savu pilsonisko nostāju. 2020.gada 18.augustā viņa parakstīja sportistu atklāto vēstuli, pieprasot izbeigt vardarbību un sarīkot atkārtotas prezidenta vēlēšanas, un pievienojās SOSB.

Tīmekļa vietne ziņo, ka sportiste piedalījās video ziņojumu sporta funkcionāriem ierakstīšanā, ar mērķi vērsties pret spiedienu uz sportistiem par viņu pilsonisko pozīciju. 2020.gada 6.oktobrī frīstailistu sanāksmē Baltkrievijas valstsvienības galvenais treneris Nikolajs Kozeko tika informēts, ka pasaules čempione “atlaista par kavējumiem”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas 3x3 basketbola kauss
07/08/2022 20:23

“Rīga” pārsteidzoši zaudē Latvijas 3×3 basketbola kausa finālā

“Rīgas” komanda ar diviem olimpiskajiem čempioniem sastāvā svētdien Ventspilī “OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa finālā negaidīti ar 17:21 zaudēja “Priecīgus!” vienībai, kas līdz ar to izcīnīja ceļazīmi uz…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām