“Avtomobilist” iemet sešas ripas Minskas vārtos, “Ak Bars” trešais panākums pēc kārtas

22/08/2019 22:10
Jekaterinburgas

Pirmssezonas pārbaudes turnīrā “Latvijas Dzelzceļa” kauss ceturtdien “Arēnā Rīga” pie pirmās uzvaras trijās spēlēs tikuši Jekaterinburgas “Avtomobilist” hokejisti.

Jekaterinburgas “Avtomobilist” ar 6:0 (3:0, 1:0, 2:0) pieveica Minskas “Dinamo”.

Uzvarētāju rindās ar trim gūtajiem vārtiem izcēlās Brūkss Maceks, un divi goli Pītera Holanda kontā.

Jau pirmajā periodā Jekaterinburgas hokejistus vadībā izvirzīja precīzi Vācijas hokejista Brūksa Maceka un viens Ņikitas Setdikova precīzs raidījums – 3:0.

Otrā perioda ceturtajā minūtē Maceks noformēja “hat-trick” – 4:0, bet pēdējā periodā “Avtomobilist” guva vēl divus vārtus – abi kanādieša Pītera Holanda kontā. Savukārt Jakubs Kovāržs uzvarētāju vārtos tika galā ar visiem pretinieku metieniem.

Jau ziņots, ka otrdien Rīgas “Dinamo” ar 3:0 apspēlēja Jekaterinburgas “Avtomobilist”, bet “Ak Bars” ar tādu pašu rezultātu pieveica Minskas “Dinamo”. Savukārt trešdien “Ak Bars” ar 5:2 pieveica “Avtomombilist”, bet Rīgas “Dinamo” ar 3:1 – Jaroslavļas “Lokomotiv” vienību.

Tikmēr dienas otrajā mačā Kazaņas “Ak Bars” pārspēja Jaroslavļas “Lokomotiv” ar 4:2. Pirmajās 20 minūtēs komandas apmainījās ar vārtu guvumiem. Savu bijušo klubu sarūgtināja Antons Landers, bet Kazaņas uzbrucējs Artjoms Gaļimovs panāca neizšķirtu. Arī otrā trešdaļa noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu, atzīmējoties “Ak Bars” hokejistam Patrisam Kormjē un “Lokomotiv” spēlētājam Stepanam Saņņikovam – 2:2.

Noslēdzošajā periodā Kazaņa realizēja vairākumu un Mihails Fisenko izvirzīja komandu vadībā ar 3:2, bet punktu pielika trīsarpus minūtes pirms sirēnas pielika Mikaels Vikstrends – 4:2. “Ak Bars” tā bija trešā uzvara tikpat mačos, kamēr “Lokomotiv” piedzīvoja otro zaudējumu divās spēlēs.

Cīņa par “Latvijas Dzelzceļa” kausu norisinās jau 11.reizi. Pērn Rīgas komanda triumfēja turnīrā, pie trofejas tiekot trešo reizi vēsturē.

“Latvijas Dzelzceļa” kauss tā dalībniecēm tradicionāli ir pēdējā sagatavošanās pirms KHL sezonas sākuma. Turnīra debijas reizē 2009.gadā uzvarēja Rīgas “Dinamo”, kas finālspēlē pagarinājumā ar 3:2 uzvarēja “Lokomotiv” komandu, bet nākamajos divos gados sacensībās triumfēja tieši Jaroslavļas klubs. Pusotru nedēļu pēc otrā triumfa “Lokomotiv” cieta traģiskā aviokatastrofā, kurā gāja bojā visi vienības spēlētāji, tostarp arī leģendārais latviešu aizsargs Kārlis Skrastiņš.

2012.gadā par kausa ieguvējiem atkal kļuva rīdzinieki, kas ar 3:1 uzvarēja nu jau atjaunoto “Lokomotiv” komandu ar Miķeli Rēdlihu ierindā, 2013.gadā turnīrā pirmoreiz uzvarēja Sanktpēterburgas SKA, finālā pieveicot Rīgas “Dinamo”, bet nākamās trīs reizes sacensībās triumfēja “Ak Bars” hokejisti.

Aizpērn Rīgas “Dinamo” “Latvijas Dzelzceļa” kausā palika otrajā vietā, finālmačā ar 0:3 piekāpjoties “Lokomotiv” vienībai. Savukārt pērn kausa ieguvēja tika noskaidrota viena apļa turnīrā.