Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Jekaterinburgas “Avtomobilist” vārtsargs Jakubs Kovāržs sarunā ar Čehijas mediju “idnes.cz” pastāstīja, ka aizvadītās sezonas laikā interesi par viņa pakalpojumiem izrādīja divi Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubi.
2019./2020. gada sezonā pieredzējušais vārtsargs laukumā gāja 47 pamatturnīra spēlēs, kurās viņš atvairīja 93,1% metienu un vidēji ielaida 2,17 ripas, savukārt piecos mačos 31 gadu vecais čehs palika nepārspēts. Piecās “play-off” cīņās viņš apturēja 93,5% metienu un caurmērā ielaida 1,69 vārtus, kas gan neglāba viņa pārstāvēto komandu no zaudējuma sērijā pret Novosibirskas “Sibir” Gagarina kausa pirmajā kārtā – 1-4.
“Pagaidām man nav plāna. Pastāv variants, ka šī būs mana pēdējā sezona Krievijā. Ceturto reizi karjeras laikā par mani izrādīja interesi NHL klubi, bet biju spiests tiem atteikt, jo man ir līgums. Šogad bija saruna ar diviem klubiem. Edmontonas “Oilers” izrādīja visai nopietnu interesi,” teica Kovāržs.
Hokejista līgums ar “Avtomobilist” ir spēkā līdz 2021. gada 30. aprīlim.
2006. gadā Filadelfijas “Flyers” draftēja vārtsargu ceturtajā kārtā ar 109. numuru, tomēr savu debiju NHL viņš pagaidām nav sagaidījis. Kopš 2013. gada Kovāržs spēlē “Avtomobilist” vienībā, ja neskaita 2016./2017. gada sezonu, kuru viņš pavadīja Čerepovecas “Severstal”.
2016. gada decembrī Kovāržu atzina par KHL mēneša labāko vārtsargu.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu