Azerbaidžānas “Grand Prix” pirmajos treniņbraucienos ātrākos laikus uzstāda “Red Bull” piloti

04/06/2021 17:56
Makss Verstapens

Pirmās formulas (F-1) čempionāta pašreizējais līderis Makss Verstapens no “Red Bull” komandas piektdien bijis ātrākais Azerbaidžānas “Grand Prix” pirmajā treniņbraucienā, bet viņa komandas Serhio Peress uzvarēja otrajā treniņsesijā. Nīderlandietis Verstapens 6,003 kilometru garajā distancē Baku ielās, kur F-1 atgriežas pēc divu gadu pārtraukuma, finišēja pēc vienas minūtes un 43,184 sekundēm.

Aiz viņa finišēja divas “Ferrari” mašīnas – Šarls Leklērs no Monako no Verstapena atpalika par 0,043 sekundēm, bet spānis Karloss Sainss – par 0,337 sekundēm. Verstapena komandas biedrs meksikānis Peress finišēja 0,446 sekundes pēc sava komandas biedra, apsteidzot Danielu Rikjardo no Austrālijas (“McLaren”) un Pjēru Gaslī (“AlphaTauri”).

Septiņkārtējais pasaules čempions brits Lūiss Hamiltons (“Mercedes”) finišēja pēc vienas minūtes un 43,893 sekundēm, apsteidzot britu Lendo Norisu (“McLaren”) un divkārtējo pasaules čempionu “Alpine” braucēju spāni Fernando Alonso. “Mercedes” komandas pilots soms Valters Botass pirmajā treniņbraucienā ieņēma desmito vietu.

Četrkārtējais pasaules čempions Sebastjans Fetels (“Aston Martin”) ieņēma 15.vietu, bet čempionāta jaunpienācējs Miks Šūmahers (“Haas”) palika 19.vietā. Vēlāk otrajā treniņsesijā uzvaru izcīnīja otrs “Red Bull” pilots Peress, kurš trasi savā labākajā “lidojošajā aplī” veica vienā minūtē un 42,115 sekundēs.

Viņš par 0,101 sekundi apsteidza Verstapenu, kamēr “Ferarri” piloti Sainss un Leklērs līderim zaudēja attiecīgi 0,128 un 0,321 sekundi. Piekto vietu ieguva Gaslī, viņam sekoja Alonso, itālis Antonio Džiovinaci (“Alfa Romeo”), Noriss, Estebans Okons no Francijas (“Alpine”) un japānis Juki Cunoda (“Alpha Tauri”).

Septiņkārtējais pasaules čempions Hamiltons samierinājās ar 11.pozīciju, bet Botass ieņēma 16.vietu. Leklērs otrajā sesijā nedaudz apskādēja savu auto, tomēr spēja sasniegt boksus un uzrādīja rezultātu. Otrā treniņbrauciena sākumā sacīkstes uz aptuveni septiņām minūtēm tika apturētas, izkarot sarkano karogu, jo kanādieša Nikolasa Latifi “Williams” bolīdam radās motora problēma.

Sestdien paredzēts vēl viens treniņbrauciens un kvalifikācijas brauciens, bet svētdien gaidāma Lielās balvas izcīņa. Pēc pieciem posmiem F-1 kopvērtējumā līderis ar 105 punktiem ir Verstapens, par četriem mazāk iekrājis Hamiltons, bet trešais ar 56 punktiem ir Noriss. Ceturtajā vietā ar 47 punktiem ir Botass, taču vadošo piecinieku ar 44 punktiem noslēdz Peress.

Pirmajā posmā Bahreinā uzvarēja Hamiltons, otrajā posmā Itālijā Verstapens viņam revanšējās. Divos nākamajos posmos – Portugālē un Spānijā – vēl divas uzvaras izcīnīja Hamiltons, bet Monako posmā atkal uzvarēja Verstapens. 2020.gadā jau septīto F-1 titulu karjerā un ceturto pēc kārtas ieguva brits Lūiss Hamiltons no “Mercedes”. Iepriekš septiņreiz uzvarēt izdevies vienīgi leģendārajam vācu braucējam Mihaelam Šūmaheram.

Otrais finišēja Hamiltona komandasbiedrs Botass, bet trešo vietu ieņēma nīderlandietis Verstapens no “Red Bull” komandas. Tāpat “Mercedes” komanda izcīnīja septīto Konstruktora kausu pēc kārtas. Šosezon plānots aizvadīt rekordlielu sacīkšu skaitu (23).