Babkina dala piespēles FIBA Eirokausa mačā

26/01/2023 20:21
Elīna Babkina

Latvijas basketboliste Elīna Babkina ceturtdien sakrāja deviņas rezultatīvas piespēles viņas pārstāvētās Ramlas “Elitzur” uzvarā savā laukumā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa astotdaļfināla pirmajā spēlē, bet Lauras Melderes pārstāvētā Venēcijas “Umana Reyer” viesos piedzīvoja zaudējumu. Ramlas “Elitzur” mājās ar 85:63 (23:19, 15:19, 25:11, 22:14) pieveica Lielpolijas Gožuvas “InvestInTheWest Enea”.

Babkina spēlēja 30 minūtes un 19 sekundes un guva divus punktus, realizējot vienu no diviem divpunktu metieniem, bet seši tālmetieni lidoja grozam secen. Latviete arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, divreiz pārkāpa noteikumus, vienreiz pārķēra bumbu, pieļāva vienu kļūdu, bloķēja vienu pretinieces metienu, kā arī tika pie +/- rādītāja +20 un efektivitātes koeficienta astoņi.

Rezultatīvākā uzvarētājām ar 24 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām bija Alisa Berona. 23 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Ališa Klārka, bet 21 punktu, 15 atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvas piespēles un astoņas kļūdas – Šakira Ostina. Pretiniecēm pa 16 punktiem guva Šantala Anaisa Horvata un Lindsija Alena, kuras kontā arī astoņas rezultatīvas piespēles.

Venēcijas “Umana Reyer” bez Lauras Melderes pieteikumā izbraukumā ar 68:83 (20:22, 24:11, 15:25, 9:25) atzina Holonas “Elitzur” pārākumu. Viešņām rezultatīvākā ar 14 punktiem, 15 atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvām piespēlēm un piecām kļūdām bija Džesika Šeperda. Mājiniecēm 20 punktus un 11 atlēkušās bumbas sakrāja Kortnija Hērta, bet 17 punktus un deviņas atlēkušās bumbas – Aleksa Hārdena.

Jau ziņots, ka trešdien Aijas Jurjānes un Ievas Pulveres pārstāvētā Stambulas “Galatasaray” savā laukumā ar 88:75 uzvarēja Latas BLMA. Jurjāne guva četrus punktus, bet Pulvere punktus neguva. Savukārt Paulas Strautmanes pārstāvētā Lasevas Duržeļas “Cadi La Seu” mājās ar 72:54 pārspēja Šarlevilmezjēras “Flammes Carolo”. Strautmane guva divus punktus.

Ceturtdaļfinālā iekļūs uzvarētājas divu maču summā. Atbildes spēles notiks 1.februārī.

Eirokausa pamatturnīra sacensības norisinājās divās reģionālās konferencēs, kurā katrā bija pa sešām grupām ar četrām komandām. Izslēgšanas turnīrā iekļuva katras grupas divas labākās vienības un vēl pa četrām labākajām trešo vietu īpašniecēm katrā konferencē.

FIBA Eirokauss aiz ir otrā līmeņa turnīrs aiz FIBA Eirolīgas.

FIBA Eirolīga

Latvijas basketboliste Aleksa Gulbe ceturtdien Beļģijā guva trīs punktus Salamankas “Perfumerias Avenida” uzvarā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas izbraukuma spēlē. Salamankas basketbolistes ar 75:61 (18:18, 19:18, 19:8, 19:17) pārspēja Beļģijas komandu Mehelenas “Kangoeroes”.

Gulbe 19 minūtēs un 51 sekundē laukumā realizēja vienu no trim tālmetieniem, bet neprecīzi bija visi trīs divpunktu metieni. Viņas rēķinā arī trīs atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, divas personiskās piezīmes, kā arī sliktākais komandā +/- rādītājs (-1) un efektivitātes koeficients četri. Rezultatīvākā spēlētāja viešņu rindās ar 18 punktiem bija Mariella Fasula.  Pretinieču rindās ar 24 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās Morgana Berča.

“Perfumerias Avenida” B grupā astoņu komandu konkurencē ar sešām uzvarām 11 spēlēs dala ceturto līdz sesto vietu, bet Mehelenas vienība ar vienu panākumu ir pēdējā vietā. Katras grupas četras labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas spēlēm.

Šosezon FIBA Eirolīgā nestartē Latvijas čempionvienība “TTT Rīga”, kas pagājušajā sezonā iekļuva izslēgšanas spēlēs, kur ceturtdaļfināla sērijā piekāpās Stambulas “Fenerbahce”.

Pērn par čempionēm kļuva Ungārijas vienība “Sopron”, kas finālā pārspēja “Fenerbahce”.