Babkina iemet deviņus punktus ar komandu nodrošina vietu Turcijas līgas “play-off”

19/04/2022 23:10
Elīna Babkina

Turcija, sievietes

Latvijas basketboliste Elīna Babkina otrdien guva deviņus punktus Turcijas čempionāta pamatturnīra pēdējās kārtas spēlē, viņas pārstāvētajai Ankaras “Cankaya Universitesi” izcīnot uzvaru un iekļūstot izslēgšanas turnīrā. “Cankaya Universitesi” divu Ankaras vienību duelī viesos ar rezultātu 95:72 (23:20, 24:21, 27:17, 21:14) uzveica Aijas Jurjānes pārstāvēto “Botaš”, kas “play-off” ceļazīmi bija nodrošinājusi jau iepriekš.

Babkina otrdien laukumā pavadīja 29 minūtes, grozā raidot trīs no pieciem tālmetieniem. Latviete arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, trīsreiz pārkāpa noteikumus un sakrāja astoņus efektivitātes koeficienta punktus. Jurjāne 12 minūtēs un 58 sekundēs guva sešus punktus, realizējot vienu no četriem divpunktu metieniem, vienu no diviem “trejačiem” un vienu no diviem soda metieniem. Viņas kontā bija arī četras atlēkušās bumbas, viena kļūda, viena piezīme un četri efektivitātes koeficienta punkti. Uzvarētājām ar 34 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Šantela Vaita, bet 29 punkti un 12 bumbas zem groziem bija Aleksisai Prinsai. Pretiniecēm 23 punktus guva Jelena Dubļeviča.

Tikmēr Ilze Jākobsone guva sešus punktus, bet viņas pārstāvētajai Stambulas “Bešiktaš” izcīnītā uzvara nedeva vietu izslēgšanas turnīrā. “Bešiktaš” sezonu noslēdza, mājās ar rezultātu 96:88 (25:15, 26:25, 28:20, 17:28) uzvarot “Hatayspor”. Jākobsone 16 minūtēs un sešās sekundēs realizēja divus no trīs tālmetieniem, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, atdeva trīs rezultatīvas piespēles, bloķēja vienu metienu, vienreiz pārkāpa noteikumus un tika pie desmit efektivitātes koeficienta punktiem. Stambulas “Galatasaray”, kurai šosezon pēc pleca operācijas vairs nevar palīdzēt Anete Šteinberga, otrdien viesos ar 78:72 uzveica Kajseri “Bellona”.

“Galatasaray” ar 17 panākumiem 26 spēlēs ieņēma piekto vietu, “Botaš” ar 15 uzvarām bija sestā, “Cankaya Universitesi” ar 11 uzvarām ieņēma astoto vietu, bet “Bešiktaš” ar tādu pašu bilanci bija devītā. Ceturtdaļfināla sērijās, kas sāksies piektdien, “Cankaya Universitesi” tiksies ar Stambulas “Fenerbahce”, “Botaš” mēros spēkus ar “Ormanspor”, bet “Galatasaray” cīnīsies ar Ankaras “Nesibe Aydin”.

ULEB Eirolīga

Latvijas basketbolists Rolands Šmits otrdien guva piecus punktus ULEB Eirolīgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē un palīdzēja “Barcelona” komandai izcīnīt uzvaru. “Barcelona” mājās ar rezultātu 77:67 (20:22, 23:11, 19:18, 15:16) uzveica Minhenes “Bayern”, sērijā līdz trīs uzvarām iegūstot vadību ar 1-0.

Šmits otrdien spēlēja desmit minūtes piecas sekundes, realizējot pa vienam metienam divu un trīs punktu vērtībā. Latvietis arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra divas bumbas, izprovocēja vienu piezīmi un sakrāja 12 efektivitātes koeficienta punktu, kas bija trešais labākais rādītājs komandā. Barselonas klubā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Brendons Deivīss, pa 12 punktiem bija Dantem Eksamam un Nikolam Mirotičam, bet 11 punktus guva Nikolass Laprovitola. Minheniešiem 20 punktus guva Vladimirs Lučičs, bet 12 punkti bija Deranam Hilardam, kurš pēc sadursmes ar Šmitu maču noslēdza priekšlaicīgi.

Vēl otrdien Stambulas “Anadolu Efes” viesos ar rezultātu 64:48 (11:16, 18:10, 17:8, 18:14) pārspēja Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” un sērijā panāca 1-0. Ar 16 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām uzvarētājiem atzīmējās Vasilije Micičs, tāpat 16 punktus guva Šeins Larkins. Milāniešiem vienīgais desmit punktu robežu sasniedza Nikolo Melli, kurš arī izcīnīja sešas bumbas zem groziem.

Trešdien izslēgšanas turnīrs sāksies pāros, kuros tiksies Pirejas “Olympiakos” ar “Monaco” un Madrides “Real” ar Telavivas “Maccabi”. Ceturtdaļfināla sērijas ritēs līdz vienas komandas trīs uzvarām. “Play-off” pirmo kārtu pārvarējušās komandas maijā Belgradā cīnīsies finālčetrinieka turnīrā. Arī šosezon Eirolīgā bija pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā, bet pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā trīs Krievijas komandas tika izslēgtas no turnīra. Pagājušajā sezonā par čempioni kļuva Stambulas “Anadolu Efes”, kas finālā pieveica “Barcelona”.