Babkina nospēlē pilnu maču un realizē sešus tālmetienus komandas neveiksmē

16/03/2022 19:40
Elīna Babkina

Turcija, sievietes

Latvijas basketboliste Elīna Babkina trešdien Turcijas čempionāta spēlē Ankarā guva 20 punktus, taču viņu pārstāvētā Ankaras “Cankaya Universitesi” cieta zaudējumu pret sacensību līderi. “Cankaya Universitesi” divu Ankaras vienību cīņā mājās ar 81:88 (23:24, 20:21, 28:23, 10:20) piekāpās līdervienībai “Ormanspor”.

Babkina laukumā bija visas 40 minūtes, kuru laikā realizēja vienīgo divpunktu metienu un sešus no 12 tālmetieniem. Viņa arī pa divām reizēm rezultatīvi piespēlēja un izcīnīja atlēkušo bumbu, reizi kļūdījās un noslēdza spēli ar efektivitātes koeficientu 17. Rezultatīvākā mājinieču komandā ar 20 gūtajiem punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvām piespēlēm bija Aleksisa Prinsa. “Ormanspor” rindās 26 punktus un 15 atlēkušās bumbas sakrāja Tiera Makauena.

Citā mačā Aijas Jurjānes pārstāvētā Ankaras “Botaš” ar 88:75 (27:21, 19:18, 25:18, 17:18) pārspēja Izmitas “Belediyespor”. Jurjāne spēlēja 18 minūtes un 16 sekundes un guva astoņus punktus. Viņa realizēja divus no pieciem divpunktu metieniem un četrus no pieciem soda metieniem. Viņa arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, vienreiz bloķēja pretinieces metienu, divreiz kļūdījās, nopelnīja vienu personisko piezīmi un noslēdza spēli ar efektivitātes koeficientu desmit.

Rezultatīvākā mājiniecēm ar 24 gūtajiem punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvām piespēlēm bija Jelena Dubljeviča. Viešņu komandā 22 punktus, sešas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Nira Fīldsa.

Turnīra tabulā Aijas Jurjānes pārstāvētās Ankaras “Botaš” ar bilanci 11-9 ieņem sesto vietu, Anetes Šteinbergas pārstāvētā Stambulas “Galatasaray” ar tādu pašu bilanci ir septītā,  Ilzes Jākobsones Stambulas “Bešiktaš” ar deviņām uzvarām un 11 zaudējumiem ir astotā, bet Elīnas Babkinas pārstāvētā Ankaras “Cankaya Universitesi” ar septiņām uzvarām 21 spēlē – desmitā. Turcijas čempionātā šosezon piedalās 14 komandas, no kurām četras pārstāv arī Latvijas spēlētājas.

FIBA Čempionu līga

Latvijas basketbolista Mārča Šteinberga pārstāvētā Manrezas “Baxi” trešdien piedzīvoja neveiksmi Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas otrā grupu turnīra spēlē. “Baxi” izbraukumā ar rezultātu 84:89 (14:27, 25:21, 20:21, 25:20) atzina Stambulas “Dariššafaka” pārākumu.

Šteinbergs laukumā bija divas minūtes un 17 sekundes, kuru laikā vienu reizi neprecīzi meta pa grozu, sakrājot +/- rādītāju -1 un efektivitātes koeficientu -1. Manrezas vienību no zaudējuma neglāba Čimas Monekes 26 gūtie punkti. Mājinieku rindās 22 punktus guva Neitans Būts, bet vēl pa 20 punktiem pievienoja Trojs Kupens un bijušais “VEF Rīga” spēlētājs Aizeja Pinjero.

Manrezas vienība ar trim uzvarām piecās spēlēs J grupā ieņem otro vietu četru komandu konkurencē, kamēr “Dariššafaka” ar tādu pašu bilanci atrodas par vienu vietu zemāk. Pirmajā grupu turnīrā 32 komandas bija sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Apakšgrupu uzvarētājas uzreiz nodrošināja vietu “play-off” pirmajā kārtā, kur tām pievienojās vēl astoņas vienības, kas tika noskaidrotas “play-in” sērijās starp grupās otrās un trešās vietas ieņēmušajām komandām.

“Play-in” turnīrā, astotdaļfinālā un ceturtdaļfinālā uzvarētāji tiek noskaidroti sērijā līdz divām uzvarām. Ceturtdaļfinālu pārvarējušās komandas iekļūs “Final Four” turnīrā, kur cīnīsies par balvu fondu viena miljona eiro apmērā. “VEF Rīga” tika līdz “play-in” kārtai, kur divās spēlēs zaudēja Francijas klubam Dižonas JDA. Maijā Ņižņijnovgorodā notikušajā finālastoņnieka turnīrā triumfēja Spānijas klubs Burgosas “San Pablo”, nosargājot pērn izcīnīto titulu. 2020./2021.gadā tika izspēlēta turnīra piektā sezona. Pirmajos trīs gados par čempioniem tika kronēti Tenerifes “Lenovo”, Atēnu AEK un Boloņas “Segafredo Virtus” basketbolisti.

FIBA Eiropas kauss

Latvijas basketbolists Artūrs Strautiņš trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa ceturtdaļfināla spēlē guva sešus punktus, palīdzot Redžo Emīlijas “UnaHotels” izcīnīt uzvaru un nodrošināt vietu pusfinālā. Itālijas vienība savā laukumā ar 80:75 (21:17, 16:16, 19:18, 12:20, 12:4) otro reizi pieveica Varšavas “Legia” vienību, divu spēļu summā uzvarot ar 151:143.

Lai gan spēle pēc četrām ceturtdaļām noslēdzās ar rezultātu 71:68 Varšavas vienības labā, tika izspēlēts papildlaiks, lai noskaidrotu uzvarētāju divu spēļu summā. Papildlaikā ar rezultātu 12:4 pārāka bija Itālijas vienība. Pusfinālā Redžo Emīlijas vienībai pretī stāsies Orhūsas “Bakken Bears”.

FIBA Eiropas kausā 32 komandas sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Pēc viena apļa turnīra otro posmu sasniedza katras grupas divas labākās komandas. Ceturtdaļfinālā iekļūst otrās kārtas katras grupas divas labākās komandas. FIBA Eiropas kauss ir rangā ceturtais turnīrs Vecajā kontinentā.

Vācija

Latvijas basketbolists Artūrs Žagars trešdien guva sešus punktus Vācijas bundeslīgas spēlē, kurā viņa pārstāvētā Braunšveigas “Lowen” izbraukumā cieta zaudējumu. “Lowen” ar rezultātu 80:95 (22:21, 15:21, 18:30, 25:23) piekāpās Berlīnes “Alba”.

Žagars laukumā bija 17 minūtes un 59 sekundes, kuru laikā guva sešus punktus, realizējot vienu no trīs tālmetieniem un trīs soda metienus. Gūtajiem punktiem viņš pievienoja vienu atlēkušo bumbu, četras kļūdas, trīs personīgās piezīmes un noslēdza spēli ar efektivitātes koeficientu 0 un +/- rādītāju -21. “Lowen” rindās rezultatīvākais bija Martins Peterka, kurš guva 17 punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas. Berlīnes vienībā Džeilīns Smits izcēlās ar 19 gūtiem punktiem.

Citā spēlē Vircburgas “s.Oliver” bez Aigara Šķēles pieteikumā izbraukumā ar rezultātu 69:61 (17:11, 27:14, 10:20, 15:16) uzvarēja Frankfurtes “Fraport Skyliners”. Artūra Žagara pārstāvētā Braunšveigas “Lowen” ar deviņām uzvarām 23 mačos ir 11., Šķēles pārstāvētā Vircburgas “s.Oliver” ar septiņiem panākumiem 24 dueļos ir 15.vietā, bet Mārtiņa Laksas pārstāvētā Gīsenes “46ers”, kas iekrājusi bilanci 5-17, ir pirmspēdējā starp 18 komandām.

Spānija

Latvijas basketbolists Rolands Šmits trešdien guva 12 punktus Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē, palīdzot viņa pārstāvētajai “Barcelona” pārspēt Artūra Kuruca Vitorijas “Baskonia”. “Barcelona” viesu lomā ar rezultātu 96:77 (22:16, 20:15, 25:21, 29:25) uzvarēja “Baskonia”.

Šmits laukumā bija 18 minūtes un 18 sekundes, kuru laikā guva 12 punktus, realizējot četrus no pieciem divu punktu metieniem, vienu no diviem tālmetieniem un vienu soda metienu. Tāpat viņš arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, divas reizes pazaudēja bumbu, sakrāja piecas personīgās piezīmes, izprovocēja piecus pretinieku sodus, noslēdzot maču ar +/- rādītāju +10 un efektivitātes koeficientu 12. Uzvarētāju komandā rezultatīvākais ar 24 gūtajiem punktiem bija Nikolass Laprovitola.

Savukārt mājinieku rindās Kurucs, kurš laukumā bija 16 minūtes un 54 sekundes, realizējot vienu no diviem divu punktu metieniem un abus soda metienus, guva četrus punktus. Viņš arī tika pie trīs rezultatīvām piespēlēm, trīs reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs pretinieku piezīmes, sakrāja +/- rādītāju +3 un efektivitātes koeficientu trīs.

“Baskonia” labā 19 punktus guva Simone Fonteki. “Barcelona” ar 18 uzvarām 22 spēlē ieņem otro vietu turnīra tabulā, bet “Baskonia” ar 12 panākumiem un 11 neveiksmēm ierindojas astotajā pozīcijā. Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Rolands Šmits un “Barcelona”, kas finālsērijā ar 2-0 pieveica Madrides “Real”.