Babkina: Uz WNBA nebrauc naudas dēļ…

Elīna Babkina, sportazinas.com
Elīna Babkina | Foto: FIBA

Latvijas sieviešu basketbola izlases viena no līderēm atklājusi, ka uz Nacionālo sieviešu basketbola asociāciju (WNBA) spēlētājas nebrauc, lai pelnītu naudu, bet gan tādēļ, lai piepildītu savu sapni spēlēt augstākajā līmenī.

Jau ziņots, ka februārī WNBA vienība Atlantas “Dream” parakstīja īstermiņa līgumu ar Latvijas izlases saspēles vadītāju Babkinu, dodot viņai iespēju pierādīt sevi treniņos un veiksmīga iznākuma gadījumā arī spēlēt sieviešu basketbola augstākajā līmenī.

“Ja godīgi, domāju, ka WNBA šosezon neatsāksies,” raidījumam “Sporta Studija” sacīja basketboliste. “Kamēr gaidu, cenšos sevi uzturēt formā. No rītiem skrienu kādas 40 minūtes, bet vakarā taisu sprintus un kāju treniņus. Zāles ir ciet un neviens nezina, kas notiks. Fiziskās sagatavotības treneri mums sūta programmas, ko darīt, bet reizi nedēļā mums ir kopīgas konferences.”

“Sākām arī analizēt uzbrukumus un sadarbības, lai gadījumā, ja viss atsāksies, zini, kur ir tava vieta laukumā,” turpināja Babkina, kura atklāja, ka komandai būs nodarbības arī ar psihologu.

WNBA spēlētājām līgumi ir daudz mazāki nekā NBA. Piemēram, viena no lielākajām WNBA zvaigznēm Elena Delle Donne sezonā pelna nedaudz vairāk kā 200 000 eiro pirms nodokļu nomaksas, kamēr NBA šosezon, piemēram, Stefans Karijs saņem 40,2 miljonus.

“Man liekas sievietēm maksimālais līgums ir kādi 275 tūkstoši dolāru un šo summu saņem, manuprāt, viena spēlētāja,” atklāja Babkina.  “WNBA nespēlē naudas dēļ, bet gan, lai piepildītu savus sapņus. Spēlēšanu WNBA vērtē augstāk nekā Eirolīgā.”

Babkina atzina, ka WNBA arī treniņu līmenis ir augstāks nekā Eirolīgā. “Piemēram, ir atsevišķi treneri garajām spēlētājām un atsevišķi īsajām, video treneri, atlētiskie treneri, masieri. Te viss tiek darīts, lai tu justos labi un ne par ko nebūtu jādomā. Viss vienmēr laikā tiek samaksāts. Nav kā Eiropā, kad gaidi vairākas dienas vai mēnesi un domā, vai tev samaksās vai nē. Ja kaut ko vajag, tas notiek tūlīt un tagad, nevis rīt.”

WNBA tuvumā ir arī Kitija Laksa, kuru nesen ar augsto 11. numuru draftēja spēcīgā Sietlas “Storm” komanda, kurā spēlē tādas zvaigznes kā Brianna Stjuarte, Sjū Bērda un Nataša Hovarda.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par