Freimanim un Bērziņam rezultatīva spēle pret “Khimki”

28/02/2021 23:43
Rolands Freimanis

Vienotā līga

Latvijas basketbolists Rolands Freimanis svētdien guva 20 punktus un Jānis Bērziņš gandrīz atzīmējās ar “double-double” Vienotās līgas spēlē, viņu pārstāvētajai Polijas komandai Zelonas Guras “Enea Zastal” svinot uzvaru. Polijas klubs viesos ar rezultātu 99:94 (26:21, 20:31, 24:15, 29:27) pārspēja Maskavas apgabala “Khimki” vienību, kurā uz rezervistu soliņa bija Jānis Timma, bet ārpus pieteikuma palika Dairis Bertāns.

Freimanis laukumā pavadīja 36 minūtes un 21 sekundi, grozā raidot astoņos no 11 divpunktu metieniem un visus četrus “sodiņus”, bet netrāpot visus piecus tālmetienus. Tāpat viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, pieļāva trīs kļūdas, pārtvēra vienu bumbu, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs piezīmes un iekrāja 13 efektivitātes koeficienta punktus. Tikmēr Bērziņš 31 minūtē un astoņās sekundēs guva desmit punktus, realizējot piecus no sešiem divpunktu metieniem, bet garām aizmetot visus trīs “trejačus”. Viņš arī izcīnīja deviņas bumbas zem groziem, pārtvēra vienu bumbu, vienreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un tika pie 16 efektivitātes koeficienta punktiem.

Zelonas Guras vienībā ar 27 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Džefrijs Grosele, bet mājiniekiem 34 punktus guva un septiņreiz rezultatīvi piespēlēja Aleksejs Šveds. “Enea Zastal” ar 11 uzvarām 19 spēlēs kopvērtējumā ieņem piekto vietu, bet “Khimki” klubs ar septiņiem panākumiem 15 cīņās ir astotais.

Savukārt Toms Leimanis guva trīs punktus, kamēr viņa pārstāvētā Minskas “Tsmoki” bez Klāva Čavara pieteikumā viesos ar 66:113 (15:32, 11:31, 20:21, 20:29) kapitulēja Saratovas “Avtodor”. Leimanis uz dēļiem pavadītajās 17 minūtēs un 18 sekundēs realizēja vienu no pieciem divpunktu metieniem un vienu no diviem soda metieniem, bet netrāpīja grozā savu vienīgo tālmetienu. Viņa rēķinā arī trīs atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, divas piezīmes, izprovocēti četri noteikumu pārkāpumi un trīs efektivitātes koeficienta punkti. Viesiem rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Jevgeņijs Beļankovs, bet mājiniekiem 22 punktus guva Džaiens Klevels. “Tsmoki” ar divām uzvarām 15 cīņās turnīra tabulā ieņem pēdējo vietu.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda. 2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Himki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.

Sievietes, Krievija

Latvijas basketboliste Elīna Babkina svētdien guva piecus punktus Krievijas premjerlīgas spēlē, viņas pārstāvētajai Orenburgas “Nadezhda” komandai svinot uzvaru. “Nadezhda” basketbolistes viesos ar rezultātu 80:76 (14:14, 18:26, 17:24, 31:12) pārspēja Krasnojarskas “Enisey” komandu.

Babkina spēlēja 20 minūtes un 13 sekundes, aizvadot individuāli ne pārāk veiksmīgu maču. Latvijas spēlētā realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem un vienu no pieciem tālmetieniem, divreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva septiņas kļūdas, trīsreiz pārkāpa noteikumus un izprovocēja trīs piezīmes. Uzvarētājām ar 17 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām atzīmējās Anastasija Logunova, bet pretiniecēm 14 punktus guva Adelina Abaiburova. Krievijas premjerlīgā Orenburgas vienība ar 12 uzvarām 16 spēlēs turnīra tabulā ieņem trešo vietu.

Sievietes, Turcija

Latvijas basketboliste Anete Šteinberga svētdien guva 12 punktus Turcijas augstākās līgas spēlē un palīdzēja Stambulas “Galatasaray” komandai izcīnīt uzvaru. Stambulas basketbolistes savā laukumā ar rezultātu 89:57 (23:25, 28:9, 17:7, 21:16) pārspēja Izmitas “Belediyespor”. Otro un trešo ceturtdaļu stambulietes uzvarēja ar 45:16.

Šteinberga šajā duelī laukumā pavadīja 21 minūti un 54 sekundes, kuru laikā realizēja četrus no septiņiem divpunktu metieniem, vienu no trīs tālmetieniem un savu vienīgo soda metienu. Tāpat viņa izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, divreiz kļūdījās, divreiz pārkāpa noteikumus un tika pie desmit efektivitātes koeficienta punktiem. Uzvarētāju rindās par Šteinbergu rezultatīvākā bija tikai Epifānija Prinsa, kura guva 16 punktus, kamēr pretiniecēm ar 15 punktiem atzīmējās Egle Šikšniūte.

Jau ziņots, ka Kitija Laksa sestdien guva 13 punktus, kamēr viņas pārstāvētā Kajseri “Bellona” mājās ar 92:74 uzvarēja “Birevim Elazig Il Ozel Idare” vienību, kurai šosezon FIBA Eirokausā talkā nāks Kristīna Vītola. “Galatasaray” komanda šosezon 22 spēlēs izcīnījusi 19 uzvaras un ieņem otro vietu, kamēr “Bellona” ar septiņiem panākumiem 22 dueļos ir desmitā.

Tikmēr Laura Meldere Itālijas A sērijā guva divus punktus, kamēr viņas pārstāvētā Venēcijas “Umana Reyer” mājās ar rezultātu 111:62 (25:13, 37:23, 24:12, 25:14) pārspēja Sasāri “Dinamo”. Meldere spēlēja 12 minūtes un 46 sekundes, realizējot vienu no diviem divpunktu metieniem, bet netrāpot abus divus soda metienus. Viņa arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, četrreiz rezultatīvi piespēlēja, vienu reizi pārkāpa noteikumus un izprovocēja vienu piezīmi. Venēcietēm ar 19 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām, septiņām rezultatīvām piespēlēm un četriem bloķētiem metieniem atzīmējās lietuviete Gintare Petronīte, bet viešņām 27 punkti un 11 bumbas zem groziem bija Kenedijai Bērkai. “Umana Reyer” ar 20 uzvarām 21 spēlē turnīra tabulā ieņem pirmo vietu.

Polija

Latvijas basketbolists Roberts Stumbris svētdien guva 14 punktus un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas Polijas čempionāta spēlē, taču ar to nebija gana, lai Radomas “HydroTruck” komanda svinētu uzvaru. Radomas basketbolisti savā laukumā ar rezultātu 73:75 (25:25, 14:20, 16:13, 18:17) atzina Stargardas “PGE Spojnia” pārākumu.

Stumbris svētdien spēlēja 32 minūtes un vienu sekundi, realizējot divus no četriem divpunktu metieniem, trīs no četriem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem. Gandrīz visas jeb 13 no savām 15 atlēkušajām bumbām viņš izcīnīja aizsardzībā. Tāpat latviešu basketbolists pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra vienu bumbu, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un iekrāja 25 efektivitātes koeficienta punktus, kas bija pārliecinoši labākais rādītājs komandā. Mājiniekiem 24 punktus guva Džabari Hindss, bet pretiniekiem 15 punkti un 12 bumbas zem groziem bija Beilī Stīlam.

Jāņa Bērziņa un Rolanda Freimaņa pārstāvētā Zelonas Guras “Stelmet Enea” ar 24 uzvarām 26 spēlēs Polijas čempionātā ieņem pirmo vietu, Mārtiņa Laksas pārstāvētā Ļubļinas “Start” ar 15 uzvarām 24 dueļos ir piektā, kamēr Radomas klubs “HydroTruck” ar septiņiem panākumiem 26 cīņās atrodas 15.pozīcijā 16 klubu konkurencē.

Sievietes, Ungārija

Latvijas izlases basketboliste Paula Strautmane svētdien guva piecus punktus Ungārijas kausa bronzas spēlē, viņas pārstāvētajai Pēčas “Pecs” komandai ciešot zaudējumu. “Pecs” Budapeštā notiekošā turnīra spēlē par trešo vietu ar rezultātu 64:70 (14:18, 15:19, 19:12, 16:21) piekāpās Seksārdas “Atomeromu KSC” komandai.

Strautmane svētdien spēlēja 26 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā grozā raidīja vienu no diviem divpunktu metieniem un vienu no četriem “trejačiem”. Latviešu basketboliste arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, trīsreiz pārkāpa noteikumus un sakrāja sešus efektivitātes koeficienta punktus. “Pecs” komandā rezultatīvākā ar 23 punktiem bija Nora Vencela.

Trešdien ceturtdaļfinālā Strautmane guva trīs punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, “Pecs” vienībai ar rezultātu 53:52 pārspējot Ceglēdas VBW CEKK. Savukārt piektdien pusfinālā latviete guva 11 punktus un izcīnīja piecas bumbas zem groziem, kamēr Pēčas basketbolistes ar rezultātu 45:50 zaudēja Miškolcas DVTK vienībai. Ungārijas čempionātā “Pecs” 20 dueļos iekrājusi desmit panākumus, kas ļauj ieņemt sesto pozīciju starp 12 klubiem. Strautmane Ungārijas čempionāta klubam pievienojās starpsezonā.

Spānija

Latvijas basketbolista Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “TD Systems Baskonia” komanda svētdien svinēja uzvaru Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē. “Baskonia” savā laukumā ar rezultātu 90:74 (26:20, 22:21, 22:15, 18:20) pārspēja Fuenlavradas “Montakit”.

Kurucs spēlē iesaistījās trīs minūtes un 11 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad rezultāts bija 86:68 mājinieku labā. Šajā laikā viņš izpildīja vienu neprecīzu tālmetienu. Uzvarētājiem ar 15 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Akille Polonāra, bet pretiniekiem 20 punktus guva Melo Trimble. Gada sākumā Fuenlavradas komandas sastāvā uz 39 sekundēm ACB debitēja 18 gadus vecais uzbrucējs Rodijs Mačoha, taču līdz šim tā viņam ir pagaidām vienīgā spēle Spānijas meistarsacīkstēs un svētdien viņa nebija viesu pieteikumā.

Tikmēr katalāņu derbijā “Barcelona” viesos ar rezultātu 80:62 (23:12, 22:20, 20:6, 24:15) pārspēja Badalonas “Joventut”. Viesiem nespēlēja Rolands Šmits, bet mājiniekiem tuvākajā laikā traumas dēļ nepalīdzēs Artūrs Žagars. Viesiem 21 punktu guva Nikola Mirotičs, bet mājiniekiem 15 punkti bija Ferranam Basasam.

Sestdien uz rezervistu soliņa palika Rinalds Mālmanis, kura pārstāvētā Mursijas UCAM viesos ar 84:85 atzina Manresas “Baxi” pārākumu. “Barcelona” ar 19 uzvarām 22 spēlēs ieņem otro vietu, “Baskonia” ar 18 uzvarām 23 cīņās ir trešā, “Joventut” ar 12 panākumiem 22 dueļos ir septītā, bet UCAM ar astoņām uzvarētām spēlēm no 22 mačiem ir 12.pozīcijā 19 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā par ACB čempioni tika kronēta Vitorijas “Baskonia”, kas miniturnīra finālmačā pārspēja “Barcelona” komandu.