Babkinai rezultatīvs mačs Turcijā

29/03/2022 23:52
Elīna Babkina

Turcija, sievietes

Latvijas basketboliste Elīna Babkina otrdien Turcijas čempionāta spēlē guva 21 punktu, palīdzot Ankaras “Cankaya Universitesi” komandai izcīnīt uzvaru. “Cankaya Universitesi” savā laukumā ar rezultātu 84:51 (18:12, 20:10, 25:14, 21:15) uzvarēja “Birevim Elazig Il Ozel Idare”.

Babkina laukumā bija 33 minūtes un divas sekundes, kuru laikā guva 21 punktu, realizējot sešus no astoņiem divu punktu metieniem un trīs no deviņiem tālmetieniem. Viņa arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, sakrāja divas rezultatīvas piespēles, bloķēja vienu metienu, pārtvēra divas pretinieču piespēles, četras reizes kļūdījās, noslēdzot maču ar efektivitātes koeficientu 18.

Ankaras komandā rezultatīvākā ar 24 gūtajiem punktiem un 11 atlēkušajām bumbām bija Aleksisa Prinsa. Viešņu rindās Šanela Modiri izcēlās ar 17 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām.

Divu Stambulas vienību cīņā otrdien Ilzes Jākobsones pārstāvētā “Bešiktaš” savā laukumā ar 65:72 (22:22, 12:14, 17:23, 14:13) zaudēja Anetes Šteinbergas pārstāvētajai Stambulas “Galatasaray”. Jākobsone laukumā pavadīja 25 minūtes un 46 sekundes, kuru laikā guva piecus punktus, realizējot vienīgo divpunktu metienu un vienu no septiņiem tālmetieniem. Viņa arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, sakrāja trīs rezultatīvas piespēles, divas kļūdas, divas personiskās piezīmes un efektivitātes koeficientu divi. Šteinbergai pēc pleca operācijas sezona jau beigusies.

Mājiniecēm Erika Makola sakrāja 22 punktus, 12 atlēkušās bumbas un piecas kļūdas, bet viešņu rindās Keila Deivisa tika pie 25 punktiem, kā arī piecām rezultatīvām piespēlēm un atlēkušajām bumbām. Anetes Šteinbergas pārstāvētā Stambulas “Galatasaray” ar 13 uzvarām 22 cīņās ieņem piekto vietu, Aijas Jurjānes pārstāvētā Ankaras “Botaš” ar 12 uzvarām 21 spēlē ir septītā, Cankaya Universitesi” ar deviņām uzvarām 23 spēlēs ir astotā, bet “Bešiktaš” ar ar deviņām uzvarām un 13 zaudējumiem ir par vienu pozīciju zemāk. Turcijas čempionātā šosezon piedalās 14 komandas, no kurām četras pārstāv arī Latvijas spēlētājas.

Spānija

Latvijas basketbolists Rolands Šmits otrdien guva septiņus punktus Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē, viņa pārstāvētajai “Barcelona” pieveicot Mursijas UCAM, kuras rindās pie septiņiem punktiem tika Rinalds Mālmanis, bet Seviljas “Real Betis” viesos cieta zaudējumu par spīti Daira Bertāna 20 un Anžeja Pasečņika 12 gūtajiem punktiem. “Barcelona” viesos pārspēja UCAM ar 89:87 (16:27, 26:19, 22:14, 25:27).

Šmits 13 minūtēs un 31 sekundē laukumā realizēja vienīgo divpunktu metienu un visus piecus soda metienus, bet netrāpīja vienu tālmetienu. Viņa kontā arī bija sešas zem groziem izcīnītas bumbas, divas kļūdas, trīs piezīmes un trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi pretiniekiem, kā arī +/- rādītājs +1 un efektivitātes koeficients desmit.

Mālmanis spēlēja 13 minūtes un 47 sekundes, trāpot visus trīs divpunktu metienus, bet garām grozam lidojot vienīgajam tālmetienam. Viņš arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, pa reizei kļūdījās un pārtvēra bumbu, trīsreiz pārkāpa noteikumus, kā arī iekrāja komandā dalītu sliktāko +/- rādītāju (-15) un tika pie efektivitātes koeficienta seši. Mājiniekiem 25 punktus guva Aizeja Teilors, bet 19 punktus – Džordans Deiviss. Barselonas vienības rindās 30 punktus un deviņas atlēkušās bumbas sakrāja Nikola Mirotičs.

Citā spēlē Bertāna un Pasečņika pārstāvētā Seviljas “Real Betis” komanda cieta zaudējumu viesos, ar 97:99 (26:23, 21:20, 10:22, 27:19) piekāpjoties Tenerifes “Lenovo”.  Bertāns spēlēja 36 minūtes un 59 sekundes, trāpot sešus no desmit tālmetieniem un abus soda metienus, bet nerealizējot abus divpunktu metienus. Rūjienietis arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, vienreiz pārtvēra bumbu, četrreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs piezīmes, kā arī iekrāja +/- rādītāju +7 un efektivitātes koeficientu 20.

Pasečņiks 18 minūtēs un 28 sekundēs laukumā realizēja sešus no astoņiem divpunktu metieniem, izcīnīja trīs bumbas zem groziem, vienreiz pārķēra bumbu, reizi rezultatīvi piespēlēja, sakrāja četras piezīmes un vienu izprovocētu noteikumu pārkāpumu pretiniekam, kā arī +/- rādītāju -1o un efektivitātes koeficientu 12. Ar 21 punktiem viesiem rezultatīvākais bija Šenons Evanss, bet mājiniekiem 26 punkti un sešas rezultatīvas piespēles Marselinju Uertasa kontā.

“Barcelona” ar 20 uzvarām 25 spēlēs ieņem pirmo vietu turnīra tabulā, bet trešo un ceturto pozīciju ar 17 panākumiem 25 mačos ieņem Mārča Šteinberga pārstāvētā Manrezas “Baxi” un Kriša Helmaņa Badalonas “Joventut”. Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” ar 14 uzvarām 25 mačos ir septītā, kamēr UCAM ar 13 uzvarām 25 dueļos noslēdz pirmo astoņnieku. Rodija Mačohas pārstāvētā Fuenlavradas “Urbas” astoņi panākumi 25 dueļos dod 15.vietu, bet “Real Betis” ar sešām uzvarām 25 spēlēs ir pēdējā 18 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Rolands Šmits un “Barcelona”, kas finālsērijā ar 2-0 pieveica Madrides “Real”.

ULEB Eirokauss

Latvijas basketbolista Kriša Helmaņa pārstāvētā Badalonas “Joventut” otrdien savā laukumā svinēja uzvaru ULEB Eirokausa spēlē pret Mārtiņa Meiera pārstāvēto Vroclavas “Šlask”.

Spānijas klubs 17.kārtas spēlē mājās ar 97:79 (20:22, 28:13, 24:19, 25:25) pieveica Vroclavas “Šlask”. Helmanis nebija iekļauts pieteikumā, bet Meiers guva divus punktus. Meiers laukumā pavadīja deviņas minūtes un 37 sekundes, kuru laikā realizēja vienīgo divpunktu metienu, sakrāja trīs atlēkušās bumbas, reizi pārtvēra bumbu, divreiz pārkāpa noteikumus un spēli beidza ar lietderības koeficientu četri.

Mājinieku rindās pa 16 punktiem guva Alberts Ventura un Sīmons Birganders, kura kontā arī desmit atlēkušās bumbas, bet viesiem 22 punktus un sešas rezultatīvas piespēles sakrāja Dimaitriks Traiss, kamēr 15 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Kerema Kantera kontā. A grupas galvgalī ar 12 uzvarām 16 spēlēs ir “Joventut”, bet Rodiona Kuruca “Partizan” ar 11 uzvarām 15 spēlēs ir otrā. Kaspara Bērziņa pārstāvētais Panevēžas “Lietkabelis” ar astoņām uzvarām 13 mačos ir piektais, bet “Šlask” ar bilanci 3-12 – astotais deviņu komandu konkurencē. Visas četras latviešu pārstāvētās komandas ir kvalificējušās izslēgšanas turnīram.

Eirokausā piedalās 19 komandas, kas sadalītas divās grupās, kurās komandas aizvadīs divu apļu turnīru. A grupā pēc 16 aizvadītām spēlēm astoņas labākās komandas no katras grupas kvalificēsies izslēgšanas turnīram. Pagājušajā sezonā čempiontitulu izcīnīja “Monaco” vienība, divās spēlēs pārspējot Kazaņas “Unics” komandu.